Menu

DOKKA-Lampa wisząca Ø16,5cm

Cechy produktu

  • Producent Northern Lighting 

Opis

Lampa wisząca Dokka - prawdziwy klasyk w norweskiej historii wzornictwa Lampa wisząca Dokka jest wykonana z wytrzymałej, trwałej stali i widocznie koncentruje się absolutnie na bogatych i naturalnych odcieniach i wprowadza je w harmonijną równowagę.

Celowo zrezygnowano z dekoracyjników i detali ozdobnych, żeby nie odwracać uwagi od tego, co znaczne. Lampa uwydatnia się przezroczystymi, odkształconymi kształtami i proporcjami. Tę lampę wyróżniają w głównej mierze poprawnie przemyślane szczegóły.

Dwukolorowy, stalowy klosz w kształcie lejka formuje nad wyraz szczególny efekt świetlny. Światło jest skierowane bezpośrednio w dół, a zarys lejka generuje zwiększający się kąt. Ze względu na białe zabarwienie klosza od wewnątrz, światło jest jeszcze jaśniejsze.

Matowa powierzchnia zewnętrzna Dokka i śladowy mosiężny pierścień, który zdaje się zamykać klosz, tworzą cenne i wytworne szczegóły, które sprawiają, iż lampa wisząca jest jeszcze bardziej ciekawa. Lampa wisząca Dokka została zaprojektowana w 1954 roku poprzez pioniera i norweskiego projektanta oświetlenia Birgera Dahla i była pierwszą lampą z Norwegii, która otrzymała Złoty Medal na prestiżowym Triennale di Milano.

Lampa znana jest z gładkich konturów i precyzyjnych proporcji. Dokka stała się jedną z na ogół sprzedawanych lamp wiszących, jakie kiedykolwiek wytworzono w Norwegii, a następnie zniknęła, gdy poprzedni producent zakończył swój program produkcji lamp.

W 2007 r. Northern Dokka ponownie wprowadziła na rynek swoje produkty, kładąc szczególny nacisk na zachowanie cech, które uczyniły z niej producenta klasyki. Norweska marka Northern została założona w 2005 roku w stolicy Norwegii, Oslo, poprzez Ove Rogne, którego projekty również należą do bogatego portfolio producenta, we współpracy z trzema przyjaciółmi.

Przywiązują oni dużą wagę do zachowania skandynawskich tradycji wzornictwa i interpretowania ich w postępowy sposób. Klasa wydajności energetycznej: A++

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.