Menu

Lightyears Lampa wisząca Calabash P1 - złoty

Cechy produktu

  • Rodzaj lampa wisząca 
  • Gwint żarówki E27 
  • Producent Lightyears 

Opis

Designerska lampa wisząca Calabash™ - przyciąga wzrok po włączeniu i wyłączeniu Ta lampa wisząca zrobi furorę w każdym pomieszczeniu i w każdym miejscu: Calabash™ wygląda szczególnie błyskotliwie jednocześnie po włączeniu, jak i po wyłączeniu.

Nazwa jest inspirowana projektem, który jest oparte na kształcie tykwy. Calabash™ rozwija swój efekt nie tylko jako solitaire, lecz także w duecie albo w grupie, np. Jako źródło światła nad stołem jadalnym lub ladą.

Za ekspresyjny design lampy wiszącej Calabash™ odpowiada producent Komplot Design. Nazwa Komplot Design oznacza duet projektantów Poul Christiansen i Boris Berlin, założycieli studia projektowego Komplot Design, które powstało w 1987 roku i jest dziś jedną z najmocniej innowacyjnych firm projektowych w Danii.

Udało im się kontynuować i odnowić tradycję duńskiego wzornictwa, uwzględniając przy tym wzornictwo międzynarodowe. Historia producenta FRITZ HANSEN zaczyna się wraz z jej założycielem Fritzem Hansenem, stolarzem, który w 1872 roku uzyskał licencję na handel w Kopenhadze.

W 1885 r. Założył własną producenta produkującą meble, a dwa lata później producenta w Christianshavn w centrum Kopenhagi. Wysokie standardy jakości, które wprowadzili Fritz i jego syn Christian, do dziś cechują asortyment produktów duńskiej producenta.

Już w pierwszych 50 latach historii marka cieszyła się wysoką renomą. Fritz Hansen wyposażył takie budynki jak Biblioteka Uniwersytecka, Ratusz w Kopenhadze, Sąd Najwyższy, Christiansborg i inne ważne projekty.

W latach 30-tych wprowadzono wysokiej jakości meble z drewna klejonego, które stały się specjalnością firmy. Wielu znanych architektów i projektantów, takich jak Arne Jacobsen, Hans Wegner i Verner Panton, współpracowało z FRITZ HANSEN.

W 1979 roku większość firmy, która do tego czasu była zarządzana przez rodzinę, została przeniesiona do Skandinavisk Holding. Klasa skuteczności energetycznej: A++

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.