Menu

Lightyears Lampa wisząca Caravaggio Opal P1 - biały

Cechy produktu

  • Rodzaj lampa wisząca 
  • Gwint żarówki E27 
  • Producent Lightyears 

Opis

Estetycznie zaprojektowana lampa wisząca Caravaggio™ w stylu skandynawskim - z kloszem z opalowego szkła Oprawa wisząca Caravaggio™ duńskiej projektantki Cecilie Manz jest zaopatrzona w ręcznie dmuchany klosz z opalowego szkła, który emituje światło żarówki bezpośrednio w dół oraz bez odblasków na boki przez szkło.

skutkiem jest przytulna atmosfera świetlna. Caravaggio™ może być użytkowany jako pojedyncza oprawa, np. Jako oświetlenie otoczenia lub obszaru w prywatnym domu, lecz może także stosownie oświetlić ladę restauracyjną, np.

gdy jest zawieszony w rzędzie. Nastrojowe światło stwarza przytulną atmosferę. Bezkompromisowy design z postępowymi elementami jest standardowy dla pracy Cecilie Manz, która zetknęła się z designem w dzieciństwie dzięki działalności artystycznej swoich rodziców.

Od 1992 roku studiowała w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk przepięknych, a następnie spędziła semestr za granicą na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Helsinkach. Artystka, która najchętniej pracuje sama we własnej pracowni, którą założyła po studiach, rysując swoje pomysły na papierze i nadając zarys projektom w swej pracowni w piwnicy, mówi o sobie, iż postrzega swoje prace jako fragmenty dużej, toczącej się opowieści, w której projekty są niejednokrotnie połączone albo powiązane ze sobą w czasie i funkcji pod względem idei, tworzyw i estetyki.

Jej kreatywność nie ogranicza się jednak do projektowania opraw oświetleniowych, buduje w dodatku ceramikę, akcesoria dla domu i meble. Dekoracyjna szklana lampa wisząca Caravaggio™ jest wyprodukowana poprzez FRITZ HANSEN, duńską markę, która w swojej sięgającej 1872 roku historii współpracowała ze znanymi projektantami, takimi jak Arne Jacobsen, Bruno Mathsson, Kaare Klint, Verner Panton i Hans J.

Wegner, i jest uważana za gwaranta wysokiej jakości produktów, które posiadają status ikon designu daleko poza granicami Danii. Klasa sprawności energetycznej: A++

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.