Menu

HP ProBook 9HP83EA

Cechy produktu

  • Producent HP 
  • Kod Producenta 9HP83EA 
  • Przekątna ekranu 15.6 "
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • System operacyjny Windows 10 
  • Pamięć RAM 2 GB
  • Procesor Intel Core i5 

Opis

Do testów otrzymałem najnowszą generację notebooka firmy HP ProBook 450 w wersji G7 wyposażoną w procesor Intel 10 generacji Comet Lake Core i7-10510U i zewnętrzną niezintegrowaną kartę graficzną producenta GeForce MX250.

pokrywa Kadłubek, czyli dolna część obudowy optycznie jest identyczna jak, w poprzednim modelu HP ProBook 450 G6. Głównie jest tak, że kadłubek zmieniany jest co dwie wersje, a więc miejmy nadzieje, że kolejna odsłona ProBooka 450 będzie już w nowej odsłonie.

Czytnik kart SD, który odszukamy w tym notebookie, ma prędkość transferu średnio na poziomie 80 MB/s. Nie jest to najszybsze rozwiązanie, lecz w zupełności wystarczające do kopiowania niewielkich plików. Dla porównania w wyższych modelach HP EliteBook prędkości te są dwa, a choćby trzy razy szybsze.

W modelu, który otrzymałem do testów, zamontowany był czytnik linii papilarnych, HP Sure View, który uruchamiany jest w celu ochrony ekranu przed podglądaczami i kamery na podczerwień. Są to urządzenia opcjonalne, a więc nie znajdziemy ich w każdej specyfikacji.


Samo oprogramowanie było dodatkowo prawidłowo zabezpieczone poprzez programy HP taki jak Sure Click (chroni komputer przed witrynami internetowymi i załącznikami tylko do odczytu Microsoft Office i PDF, przechwytując złośliwe oprogramowanie w odizolowanej maszynie wirtualnej), Sure Start( to samo naprawiający się bios,HP Sure Start samoczynnie przywraca system BIOS po ataku lub po uszkodzeniu), BIOSphere (zapobiega naruszeniu danych), Client Security (HP Client Security umożliwia ochronę informacji, sprzętów i tożsamości).

wyświetlacz w notebookie, który testowałem wyekwipowany był w system zabezpieczeń Sure View. Wyświetlacze Sure View w notebookach HP to efekt współpracy z firmą 3M, zajmującą się między innymi produkcją filtrów polaryzacyjnych.

Gdy mechanizm jest włączony, patrząc na ekran pod kątem pokaźniejszym aniżeli 35 stopni, widzimy go z raptem 5-procentową jasnością. Przestrzeń kolorów w matrycach montowanych w tej wersji ProBook nie jest zadowalająca i wynosi optymalnie 36% i 56% AdobeRGB i sRGB.

Większość dzisiejszych ultrabooków w średnej półce cenowej osiąga wyniki rzędu 90% sRGB, co zapewnia zauważalne głębsze i żywsze odcienie. Nie stanowi to jednak problemu w pracach biurowych, do których został stworzony ten model HP. Chyba że, ktoś zajmuje się projektowaniem czy obróbką fotografii. Jasność tego ekranu również nie może oszałamiać i pomimo matowej matrycy, praca na zewnątrz może wywoływać trudności odczytu ekranu.

producent podobnie jak to było w poprzednich wersjach, przygotował jednostki z procesorami od i3-10110U do procesora Core i7-10610U.

Słabsze konfiguracje odnajdziemy z zintegrowanymi układami graficznymi UHD Graphics 620. Ulepszone natomiast z zewnętrznymi kartami graficznymi GeForce MX130 i MX250.

Zaskoczeniem zdawać się może miejsce procesora Intel i7-10510U w rankingu przenośnych procesorów na notebookcheck. Procesor ten zajmuje dopiero 167 miejsce, gdzie procesor AMD Ryzen 7 4700U, (który jest montowany w modelu 455 G7) zajmuje 67 miejsce.

Procesor ten jest mniej skuteczny od Core i5-8279U, który znajduje się na 143 miejscu. Porównując tutaj modele 450 g7 i 455 g7 AMD znacznie lepiej wypada w testach PCMarka.

W modelu, który otrzymałem do testów, zamontowany był dysk SSD Crucial o pojemności 1TB. Jest to model pracujący na szynie PCIe x4 NVMe. Szybkość transferu wynosiła ok 1500 MB/s.

Podobnie jak z procesorami, firma przygotował spory wachlarz specyfikacji począwszy od dysków 250GB SSD, aż po obszerne dyski 1TB w połączeniu z dyskami 512 GB SSD.

Pracując na mojej jednostce testowej w oprogramowaniu MS Office nie zauważyłem głośniej pracy wiatraka. Używając decybelomierza po dwóch godzinach pracy zanotowałem wartości przeciętne na poziomie 31dB co naprawdę jest prawidłowym efektem jak na tej klasy sprzęt.

Obciążając procesor w 100% nie było już tak kolorowo, mój decybelomierz pokazał maksymalną wartość 46 dB. Czas pracy na baterii w teście WLAN wyniósł 6 godzin i 45 minut.

Ładowanie pustej baterii do pełna trwało 1,5 godziny.

Czy warto nabyć notebooka HP 450 G7? Jeżeli miałbym kupić notebooka z dobrą konfiguracją do prac biurowych i prędkim procesorem zdecydowałbym się na dobór modelu HP 455 G7. Model HP 455 G7 jest tańszy choćby o 10 - 15%, a wyposażony w procesor Ryzen 7 4700U nieporównywalnie szybszy.

Natomiast jeżeli wykorzystywałbym niezintegrowany układ graficzny, postawił bym na model 450 g7, gdyż modele 455 maja wyłącznie zintegrowane układy graficzne z procesorem.

producent AMD szczególnie zamieszał na rynku procesorów z procesorami AMD Ryzen i dziś dobór już nie jest tak oczywisty, jak kiedyś.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.