Menu

Lornetka Delta Optical Forest II 10x50 + darmowy zwrot (DO-1301)

Cechy produktu
  • Producent DELTA OPTICAL / POLSKA 
  • Powiększenie 10 x
  • Średnica obiektywu 50 mm
Opis

Teleskop Dobsona Sky-Watcher 153 mm / 1200 mm (6 ") ma" paraboloidalne "lustro główne,usunąć aberrację sferyczną i czteroramienny wspornik lustrzanki wtórnej z małymi podporami (o grubości 0,5 mm), aby zredukować skoki dyfrakcyjne i utratę światła dodatkowo model ten wyekwipowany jest w 2-calowy wyciąg z adapterem 1,25 ", umożliwiający zastosowanie wielkości okularu i nowy uchwyt kontroli napięcia.

Czym jest Dobsonian Telescope i dlaczego uchwyt kontroli napięcia? Prosta, wykwintna forma alt-azymutalnego uchwytu do noszenia newtonowskiego reflektora została spopularyzowana przez Johna Dobsona pod koniec lat siedemdziesiątych.

Dobsonian zamontowany teleskop jest popularny wśród amatorów astronomów i twórców teleskopów ze względu na jego prostotę. W najprostszej postaci, dobsoniańska góra składa się z pudełka, które pozwala zespołowi tuby optycznej na obracanie się na wysokości, w trakcie gdy samo pudełko obraca się na bazie w azymucie.

Dobsonian mount zwykle opiera się na tarciu między bocznymi łożyskami na optycznej rurze teleskopu i materiałem ciernym na siodełku, aby utrzymać rurkę optyczną na swym miejscu. Jeśli występuje zbyt znaczne tarcie, trudno jest przesunąć teleskop, żeby wycentrować obiekt w polu widzenia.

Jeśli tarcie będzie zbyt nieznaczne, teleskop nie pozostanie tam, gdzie jest ustawiony. To sprawia, że ​​stabilizacja rurki optycznej teleskopu jest niełatwa, gdy używa się dobsonowskiego uchwytu, nad wyraz gdy akcesoria, takie jak luneta lub okular, są dodawane do rurki optycznej.

tak długo, jak ilość tarcia jest na odpowiednim poziomie, a zatem osiąga się stabilizację rury optycznej, teleskop może pozostać w pożądanym położeniu, żeby zobaczyć obiekt i utrzymać jego pozycję choćby po obróceniu uchwytu.

obecnie dostępne urządzenia do stabilizacji teleskopu na dobsonowskim szczycie obejmują plastyczną masę, która równoważy ciężar teleskopu, blokadę cierną, która musi być regulowana, żeby uniemożliwić ruch teleskopu, i sprężynę przymocowaną do rury teleskopu i zamocowania, by pomóc w stabilizacji.

Urządzenia te są niewygodne w użyciu, ponieważ nie gwarantują prostego i przyjaznego dla użytkownika sposobu regulacji tarcia. Przedmiot wynalazku do sterowania napinaczem Sky-Watcher (opatentowany) jest zapewnienie regulatora napięcia, który użytkownicy mogą łatwo obrócić, aby dodać albo obniżyć napięcie, powiększając albo ograniczając tarcie pomiędzy rurą optyczną a kredensem uchwytu.

zapewniając taki regulator napięcia, teleskop nie musi być wyważony, aby utrzymać pozycję. Regulator naciągu można zacisnąć w taki sposób, że rurka optyczna może pozostać w położeniu, lecz nadal może być przesuwana, gdy zostanie poproszony o ustawienie położenia rurki optycznej.

Alternatywnie, regulator naciągu można całkowicie dokręcić, żeby zablokować rurkę optyczną we właściwym położeniu....

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.