Menu

Lornetka Levenhuk Monaco ED 10x42

Cechy produktu

  • Producent LEVENHUK 
  • Powiększenie 10 x
  • Średnica obiektywu 42 mm

Opis

Lornetka Levenhuk Monaco ED 10x42
Lornetka polowa z pryzmatami dachowymi i układem optycznym wytworzonym ze szkła o ultraniskim współczynniku dyspersji. Pięcioelementowe okulary. Zwiększenie: 10 razy. Średnica soczewki obiektywowej: 42 mm

Najwyższej klasy lornetka Levenhuk Monaco ED 10x42 została opracowana dla wymagających użytkowników doceniających przyrządy optyczne o wysokiej niezawodności i jakości obrazu. Lornetki można używać w dowolnych warunkach, ponieważ jest dopasowana do obserwacji o zmierzchu i przy zachmurzeniu, jest wytrzymała na złe warunki atmosferyczne, arcytrudne temperatury i przypadkowe upuszczenie na ziemię. Lornetka to wierny towarzysz osób prowadzących aktywny fason życia: sportowców, myśliwych, rybaków, ornitologów, osób ceniących wyprawy biwakowe, a także żeglarzy.

Wszystkie części optyczne tej lornetki są tworzone ze szkła o ultraniskim współczynniku dyspersji ograniczającym aberracje optyczne, likwidującym niechciane refleksy świetlne i ulepszającym kontrast i jasność obrazu w całym polu widzenia. Budowa optyczna lornetki zawiera niewielkich wymiarów pryzmaty dachowe, wieloelementowe okulary i soczewki obiektywowe. W okularach zaimplementowano pięć osobnych soczewek, co widocznie udoskonala ostrość obrazu. Lornetka Levenhuk Monaco ED 10x42 ma zwiększenie 10 razy i przekazuje doskonały obraz jednocześnie w słoneczne, jak i pochmurne dni.

Korpus lornetki jest wyprodukowany z tworzywa nienaturalnego opornego na zmiany temperatury i udary mechaniczne. Bez problemu radzi sobie z udarami i wstrząsami, a także broni ten przyrząd optyczny przed przedostawaniem się wilgoci i zanieczyszczeń. Układ optyczny jest niezawodnie zabezpieczony przed piaskiem, błotem, deszczem i śniegiem. Ta lornetka jest odporna na niedługie zanurzenie w wodzie (do trzech minut) o głębokości do 1,5 m. Jej korpus jest wypełniony azotem uniemożliwiającym zaparowaniu układu optycznego. Korpus ma przeciwpoślizgową powłokę umożliwiającą bezpieczny chwyt.

Lornetkę Levenhuk Monaco ED 10x42 można zamontować na statywie (spr zedawanym osobno). W dodatku dostępne są podstawowe mechanizmy nastawcze: regulacja rozstawu źrenic, regulacja dioptrii w prawym okularze oraz płynna regulacja ostrości. Lornetka ma muszle oczne typu Twist-up dla osób prowadzących obserwacje w okularach korekcyjnych. W takich przypadkach dopełniającą zaletą jest znaczna odległość okularu od źrenicy.

Zawartość zestawu:
Lornetka
Ochronne osłony okularu i obiektywu
Pasek na szyję (szerokość 45 mm)
Twardy futerał na zamek błyskawiczny
Ściereczka do czyszczenia
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

informacje technologiczne:
typ: pryzmat dachowy z warstwą korygującą przesunięcie fazy
powłoka układu optycznego: pełna powłoka wielowarstwowa, dielektryczna
Materiał układu optycznego: szkło ED
Okulary: 5-elementowe w 3 grupach
Średnica okularów, mm: 28
Soczewki obiektywowe: 4-elementowe w 3 grupach
rozszerzenie, razy: 10
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 42
Średnica źrenicy wyjściowej, mm: 4, 2
Odległość od okularu do źrenicy, mm: 18
produktywność zmierzchowa: 20,49
Pole widzenia, m/1000 m: 114
nieznaczny dystans makro, m: 2
Okular z regulacją dioptrii, dioptrie: ±3
Rozstaw źrenic, mm: 56-74
Pokrętło ostrości: na środku
Pole widzenia, °: 6,5
Muszle oczne: rodzaju Twist-up
Wypełnienie korpusu: azot
Wodoszczelność: tak, możliwość zanurzenia w wodzie o głębokości do 1,5 m przez maksymalnie 3 min.
Materiał korpusu: tworzywo nienaturalne
Jasność względna: 17,64
Możliwość konstrukcji na statywie: 1/4"
użycie: lornetka wojskowa/polowa, rybołówstwo i myślistwo
wymiary: klasyczne

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.