Menu

Pentax K-1

Cechy produktu
  • Producent Pentax 
Opis

Aparat wyekwipowano w matrycę CMOS (35.9 mm x 24.0 mm) o produktywnej rozdzielczości 36,4 Mpx, a także szereg progresywnych funkcji zapewniających najwyższą jakość obrazu i wyjątkową gradację barw.

Matryca, którą użyto w modelu K-1 zapewnia takie samo pole obrazowania jak analogowe aparaty 35 mm oraz pozwala uzyskać oszałamiający efekt bokeh (rozogniskowanego tła). Dodatkowym atutem aparatu jest lepsza 5- osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction, która produktywnie uniemożliwia drganiom. Na tym mechanizmie jest oparte także rewolucyjny system obrazu, który pozwala badać każdy piksel oddzielnie i uzyskać bardzo wysoką rozdzielczość.

Pentax K-1 zaopatrzono w ruchomy, obracany w pionie i poziomie ekran LCD, lampę asystującą, która ułatwia pracę w skomplikowanych warunkach oświetleniowych i wizjer optyczny o niemal 100% pokryciu kadru. Dzięki zastosowaniu funkcji Crop aparat jest kompatybilny jednocześnie ze starszymi obiektywami analogowymi jak i tymi najnowszymi z bagnetem K.

Główne parametry Pentax K-1:

Najwyższa jakość obrazu i nadzwyczajna gradacja kolorów uzyskiwana dzięki 36,4 skutecznym MpxPozbawiona filtra AA matryca gwarantuje ostre i szczegółowe odwzorowanie obrazu, a w połączeniu z nową generacją procesora PRIME IV i 14-bitowym zapisem fotografii w formacie RAW zezwala na wykorzystanie w pełni rozdzielczości 36,4 efektywnych Mpx. Pozwala na dodatek na realizowanie fotografii w czułości aż do ISO 204800 przy jednoczesnej eliminacji szumów.

5 – osiowa stabilizacja obrazu w korpusie aparatu zapewnia współpracę z szeroką gamą obiektywów

K-1 wyposażono w nowoczesny 5-osiowy, kompatybilny ze wszystkimi wymiennymi obiektywami*, system stabilizacji obrazu SRII (Shake Reduction II). Pozwala to na wydajniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy zwykle fotografii makro) i tych, które powstały w trakcie realizacji ujęć i produktywniej w sytuacji gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Choćby podczas wykonywania zdjęć panoramicznych, system wykrywa automatycznie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe w trakcie ujęć.

technika PixelShift Resolution z nową funkcją korekcji ruchu

System Pixel Shift Resolution** to najnowsza technika Pentax bazującą na przesunięciu sensora. W porównaniu do konwencjonalnej metody Bayera, rozwiązanie Pentax pozwala na uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego piksela. Zapewnia to niezwykle wysoką jakość fotografii i jeszcze większą szczegółowość w odwzorowaniu detali. System zaopatrzono także w funkcję korekcji ruchu***, która w trakcie zdjęć seryjnych samoczynnie wyłapuje poruszający się obiekt, a w trakcie przetwarzania obrazu minimalizuje efekt poruszenia. (3) progresywny symulator filtra AA pozwala zminimalizować efekt mory
Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego)**** obniża efekt mory równie skutecznie jak charakterystyczny filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

Ruchomy ekran LCD

Na tylnej części obudowy K-1 umieszczono ruchomy ekran LCD, który można uchylić i obrócić o około 44 poziomów w pionie i 35 stopni w poziomie. Wytwarzany z hartowanego szkła wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1,037,000 punktów (w proporcjach 3:2). Zastosowanie konstrukcji air-gapless pozwoliło na minimalizację efektu odblasków. Dodatkowym ułatwieniem jest na dodatek możliwość szybkiego przypasowania jasności wyświetlacza.

Nowy system SAFOX 12 z 33 punktami AF

Pentax K-1 wyposażono w udoskonalony moduł AF SAFOX 12. 33 Punkty AF pozostały rozmieszczone w taki sposób by pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych pozostało umieszczonych w centrum kadru). Dzięki temu skuteczną pracę przy użyciu obiektywów o znacznej wartości przysłony. W połączeniu z technologią analizy sceny w czasie rzeczywistym system AF zezwala na uzyskanie wyraźnie udoskonalonych efektów podczas fotografowania obiektów znajdujących się w ruchu.

ulepszony system PENTAX Real-Time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym)

Dzięki połączeniu z nowym procesorem obrazu PRIME IV, zaawansowana technika analizy sceny w pełnoklatkowym modelu K-1 zezwala na niezwykle dobre odwzorowanie barw i optymalizuje ustawienia ekspozycji. Wykorzystanie algorytmu „sztucznej inteligencji" powoduje, iż aparat jest w stanie zbratać odpowiednie ustawienia, nawet w trudnych warunkach.

Wizjer optyczny o niemal 100 procentowym pokryciu kadru

Zaprojektowany specjalnie do pracy z nową pełnoklatkową matrycą 35mm optyczny wizjer gwarantuje niemal 100 procentowe pokrycie kadru i powiększenie około 0,7x. Natomiast matówka Natural Bright Matt II umożliwia produktywną pracę z zastosowaniem manualnego ustawiania ostrości.

Tryb zdjęć seryjnych z prędkością 4,4 kl/s

Nową migawkę wyprodukowano z myślą o pełnoklatkowej matrycy. Jej mechanizm zapewnia wysoką precyzję pracy lustra i uniemożliwia jego drganiom. System szybkiej transmisji danych pozwala na zapis 17 klatek w formacie RAW (bądź 70 fotografii w formacie JPEG w najwyższej jakości) w pojedynczej sekwencji z maksymalną szybkością 4,4 kl/s.

obszerniejszy komfort obsługi

Diody LED rozmieszczono w czterech kluczowych miejscach na body aparatu (przy mocowaniu obiektywu, wyświetlaczu LCD, slocie kart SD i gniazdach do podłączenia kabli). Pozwala to m.in. Na szybszą zamianę karty pamięci czy obsługę przysłony podczas korzystania z aparatu w nocy czy niełatwych warunkach oświetleniowych.
Przycisk blokady – jego uruchomienie pozwala za dezaktywację m.in. Przycisków odpowiedzialnych za ustawienia ekspozycji.
Funkcja Smart pozwala na prędki dobór ustawień bez konieczności wyboru ich z menu widocznego na wyświetlaczu LCD.
Personalizacja panelu kontrolnego (menu) daje możliwość dopasowania do potrzeb użytkownika listy funkcji i ustawień, które są widoczne na głównym panelu.

Kompaktowe i solidne body o wysokim stopniu wytrzymałości na warunki atmosferyczne, pył i wodę

Górny panel i rama zostały wytworzone z solidnego i lekkiego stopu magnezu. Aparat wyposażono w bardzo wytrzymały mechanizm migawki zezwalający na ponad 300 000 cykli. Jednocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu – floating mirror structure - wielkość aparatu została zmniejszona do minimum. Natomiast wysoką odporność na niekorzystane warunki atmosferyczne, wodę i kurz gwarantuje 87 uszczelek. Z aparatu można korzystać w temperaturze do -10°C.

Bezprzewodowe połączenie ze smartfonami i tabletami

K-1 można zespolić bezprzewodowo ze smartfonem czy tabletem. Aplikacja Image Sync pozwala komfortowo oglądać zdjęcia i korzystać z funkcji podglądu na żywo, zmieniać ustawienia aparatu, uruchomić migawkę czy pobrać fotografie z aparatu.
Nagrywanie filmów Full HD oraz dostęp do dodatkowych narzędzi
Pentax K-1 umożliwia nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli;60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyposażono w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku, a także monitorować jego natężenie. Do jego dyspozycji są w dodatku dopełniające efekty (ich użycie może wpływać na zmianę liczby klatek na sekundę z jaką nagrywany jest obraz). K-1 pozwala dodatkowo na nagrywanie filmów w trybie poklatkowym w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli).

wbudowany moduł GPS

wbudowany moduł GPS zagwarantuje prędki dostęp do informacji dotyczących starannej lokalizacji czy czasu w którym wytwarzano zdjęcie. Aparat wyposażono dodatkowo w elektroniczny kompas, możliwość zapisywania logów GPS, a także tryb ASTRO TRACER.

Pozostałe funkcje:
  • innowacyjny system redukcji skażeń Dust Removal II
  • Trzy osiągalne ustawienia trybu crop – AUTO, FF i APS-C
  • Funkcje kontroli czystości obrazu i korekcji odcienia skóry i najnowsze autorskie technologie przetwarzania obrazu
  • Tryb HDR (High Dynamic Range) z możliwością zapisu fotografii w formacie RAW
  • Podwójny slot na karty SD (SDXC UHS-1/ SDR104)
  • Kompensacja rozmaitych parametrów: dystorsji, aberracji chromatycznej, dyfrakcji, poziomu jasności na brzegach zdjęcia.
  • Kompensacja odkształceń jest przystępna także podczas pracy w formacie RAW
  • Kompatybilność z oprogramowaniem PENTAX Image Transmitter 2
  • Najnowsza wersja oprogramowania Digital Camera Utility 5
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.