Menu

Respimask RespiPro White półmaska przeciwwirusowa norma FFP2, maseczka filtrująca Respilon®

Cechy produktu

 • Producent RESPILON Czechy 
 • Rodzaj z filtrem 

Opis

RespiPro® White nowa półmaska oczyszczająca niepowtarzalny celowany duński atest RFU 2.O75 version 2 (PPE-RlO) wydawany na potrzeby stosowania fachowego przeciwko COVID-19:

EU Type-Examination Ceftificate "Regulation on Personal Protective Equipment (Module B) Temporary approval of filtering half mask to protect against COVID-l9", a nominalny współczynnik ochrony podawany poprzez tę półmaskę oczyszczającą jest taki sam, jak nominalny współczynnik ochrony FFP2 określony w normie EN 149: 2002 + A1: 2009.

Została opracowana przez markę Respilon® światowego lidera znanego z produktu ReSpimask®, żeby w pełni bronić użytkowników półmaski przed czynnikami takimi jak:

 • bakterie i wirusy
 • alergeny
 • pyłki
 • kurz, roztocza
 • pleśń
 • smog

Wyrób do wykorzystywania publicznego i profesjonalnego.

Składowa półmaski RespiPro® czyli warstwa nanomembrany RESPILON ® aktywnie broni przed prawie 100% skażeń (99,9%) .

Czym jest RESPILON®?

Membrana RESPILON® jest produktem wieloletnich badań prowadzonych przez europejskich naukowców. Funkcjonalna część jego struktury warstwowej gromadzi polifluorek winylidenu (PVDF), warstwę nanowłókien. Tworzy to mechaniczne bariery bez dodatku jakiejkolwiek substancji chemicznej uniemożliwiające przenikanie destrukcyjnych cząstek.

Maski z membraną z nanowłókna RESPILON® chronią przed zanieczyszczonym powietrzem, pyłkami i drobnoustrojami znajdującymi się w powietrzu. Jej unikalne funkcje oczyszczania chronią Twoje zdrowie przed smogiem, wirusami, bakteriami i alergenami.

Jak działa RESPILON®?

RESPILON® to niezwykle gęsta sieć zawierająca włókna o średnicy 50-150 mikrometra. Włókna te są szczególnie silne i tworzą zwartą, mocną, lecz przepuszczalną dla powietrza konstrukcję. Powłoka RESPILON® może zatrzymać choćby najmniejsze cząsteczki stałe i ciekłe.

produktywność filtracji została sprawdzona poprzez Nelson Laboratories. Pomimo wysokiej gęstości nanowłókien RESPILON® jest bardzo przepuszczalna dla powietrza i przepuszczalna dla pary, co rozszerza komfort stosowania artykułu i łatwe oddychanie.

Co to oznacza w praktyce?

Pył, smog, pyłki roślinne, wirusy, bakterie, pleśń, roztocza itp - żaden z nich nie ma obszerniejszych szans, aby przeniknąć przez pory w membranie. RespiPro® gwarantuje w dodatku niezawodną ochronę przed wirusami Ebola, gruźlicy, MERS itd.

tabelka poniżej przedstawia jakiej wielkości i jakie cząsteczki powstrzymuje maseczka RespiPro ®.

R espiPro® White - antywirusowy nanorespirator

Ta półmaska odfiltrowująca została wytwarzana w celu ochrony przed COVID-19. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dla tego solidnego zastosowania nominalny współczynnik ochrony podawany przez tę półmaskę przefiltrowującą jest taki sam, jak nominalny współczynnik ochrony FFP2 określony w normie EN 149: 2002 + A1: 2009.

Dzięki swym pierwszorzędnym właściwościom (takim jak waga i oddychalność) RespiPro® White zapewni każdemu użytkownikowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie codziennego używania.

 • arcytrudnie lekki respirator (waga tylko 4 g)
 • RespiPro® White to certyfikowana półmaska anty-COVID-19 (rozporządzenie UE RFU 02.075 wersja 2)
 • Membrana z nanowłókien blokuje 99,99% wirusów, bakterii, smogu, kurzu, pyłków i innych patogenów
 • znakomita ochrona w transporcie publicznym, w pociągach, autobusach i samolotach, w pracy, na zakupach lub u lekarza
 • Jej nieszablonowy ergonomiczny zarys nadzwyczajnie dopasowuje się do każdej twarzy
 • Odginany zacisk na nos zagwarantuje, że powietrze nie przedostaje się dookoła maski
 • Półmaska jest utrzymywana na swym miejscu przy pomocy dwóch pętli na uszy (w celu najkorzystniejszego dobrania należy je zaczepić z tyłu głowy za pomocą plastikowej klamry załączonej do produktu).

Półmaska RespiPro ® White:

rozmiar: L

Waga: 4g

Do korzystania: publicznego i profesjonalnego

Opakowanie: jednostkowe foliowe 1szt, opakowanie zbiorcze pudełko oznakowane 50szt

Czas stosowania: Maski RespiPro® White stosowaniajemy do momentu pojawienia się po stronie zewnętrznej ciemnego, szarego nalotu (w trakcie używania na wypadek smogu maska wystarcza na około 7 dni normalnego stosowania) albo do momentu utrudniającego swobodne oddychanie. W sytuacji użytkowania maski w szpitalach, w ochronie przed wirusami, bakteriami, pyłami itp. Półmaski RespiPro® należy wymieniać częściej, po jednym dniu wykorzystywania albo w przypadku kontaktu z patogenem każdorazowo po zdjęciu maski.

Materiał wykonania: PP, PA6, PE - włókniny ochronne, przeciwwilgociowe, nanomembrana

stosowanie:

 • Nie stosować w atmosferach zawierających mniej niż 19,5% tlenu
 • Stosować wyłącznie do ochrony zdrowia
 • Nie używać w obszarach z otwartym ogniem
 • Nie używać uszkodzonej półmaski
 • w sytuacji dyskomfortu oddechowego rozważyć zmianę sposobu ochrony przeciwwirusowej
 • wykorzystywanie u osób niesamodzielnych tylko pod ścisłym nadzorem (możliwość zadławienia nieznacznymi elementami)
 • bronić przed dziećmi (możliwość zadławienia drobnymi elementami)
 • Utylizować jako wyrób skażony

 1. Wyjmij maseczkę i klips z foliowego opakowania,
 2. umocnioną część maski umieść jak najwyżej na nasadzie nosa zgodnie z kształtem maski. Dociśnij, przystosuj do kształtu grzbietu nosa.
 3. Każdą z gumek zaczep za ucho i popraw półmaskę.
 4. Jeśli jest to niezbędne do dobrego dopasowania maski do twarzy, użyj załączonego białego klipsa. Zepnij klipsem z tyłu głowy obie gumki zauszne, wyreguluj zgodnie z obwodem głowy. [patrz: Zdjęcie w galerii na górze strony]
 5. Jeśli niezbędne jest krótkie przechowanie wykorzystywanej maski, zastosuj do tego sterylne lub czyste i szczelne opakowanie z plastiku albo folii.
 6. Klips przechowuj w zabezpieczonym miejscu, gdyż nie ma możliwości osobnego dokupienia tego elementu.

Przechowywanie:

Przechowywać w szczelnym opakowaniu w temperaturze -10 do +400C przez okres do 5 lat od daty produkcji.

Koszt dostawy zależny od wybranej formy wysyłki.

Przy zamówieniach pokaźniejszej ilości sztuk albo zamówieniach mieszanych przesyłka będzie wyceniana indywidualnie.

WAŻNE: Środki ochrony osobistej, produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej albo niewłaściwego ich wydania zgodnie z art. 96 ust.6 ustawy z dnia 6.09.2011r. Prawo Farmaceutyczne (t.j. Dz.U. Z 2008 r Nr 45 poz.271 z późniejszymi zmianami).

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest możliwy, jeśli:

• Towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony.

• Zwracane towary muszą być kompletne (nie mogą być pozbawione zawieszek, metek).

• Produkty kosmetyczne oraz inne towary, które ze względów higienicznych powinny być oryginalnie opakowane muszą być zwrócone w nienaruszonym opakowaniu.

• Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.