Menu

KitchenAid - Mikser Artisan 5/175 Różowa Perła + Gratisy

Cechy produktu
 • Producent KitchenAid 
 • Moc 300 W
 • Kolor różowy, bordowy, grafitowy, czarny, kremowy, zielony, żółty, czerwony, biały 
Opis
Mikser KitchenAid powstał na początku ubiegłego wieku w Ameryce, z myślą o zaimplementowaniu w kuchni domowej. Od tego czasu był stale unowocześniany i ubierany w świeże kolory, dlatego pozostaje do dziś obiektem westchnień sympatyków domowego gotowania i błyskotliwej aranżacji wnętrz. Mistrzowska stylizacja artysty - konstruktora sprawiła, iż znalazł się choćby w Muzeum Sztuki Użytkowej w Nowym Jorku.
w pełni produkowany z metalu, potężny i trwały, jest miniaturą cukierniczej maszyny zawodowej i mistrzem świata w ubijaniu. Jest pożądany jako perfekcyjne urządzenie nie tylko do wyrabiania wszelkich ciast z drożdżowym na czele, ale także do
- tarcia
- mielenia,
-przecierania
-wałkowania i innych żmudnych czynności, z reguły dotąd wykonywanych ręcznie.
Największą zaletą miksera planetarnego KitchenAid to to,że zastępuje aż kilkanaście różnych maszyn kuchennych.
Uchylna głowica ułatwia dostęp do dzieży oraz podmianę narzędzi miksera.
Z tym mikserem w miły sposób upieczesz każde ciasto, przypomnisz sobie smak domowego chleba i babcinego makaronu..
Mikser KitchenAid zawodowcy zwykli nazywać ubijaczką planetarną.
Planetarną - ze względu na podobieństwo ruchu jego narzędzi, do ruchu Ziemi dookoła Słońca. Mieszadło, hak i rózga obracają się w dzieży podobnie: wokół swej osi, a równocześnie po jej obwodzie - w kierunku przeciwnym. To rozwiązanie konstrukcyjne, zastrzeżone w USA w 1919 roku, jest bardzo produktywne i skutkuje tym, iż miksery KitchenAid znamionują się nieprzeciętnym napowietrzaniem wyrabianych mas. Każde z narzędzi miksera ma swoją specjalizację:
Rózga służy np. Do bicia śmietany, piany z białek, lodów, majonezu i osiąga w tym prawdziwe mistrzostwo świata. Nieprzeciętnie udają się bezy i biszkopty.
Mieszadło służy np. Do przygotowywania ciasta na pierogi, babki ucierane, pierniki, rozbije i napowietrzy biały ser na sernik. Można je zastosować jednocześnie do przygotowania kremów budyniowych i maślanych, jak i do ziemniaczanego purée i wyrabiania mielonego mięsa na kotlety, a także masy pasztetowej.
Mieszadło służy np. Do przygotowywania ciasta na pierogi, babki ucierane, pierniki, rozbije i napowietrzy biały ser na sernik. Można je użyć jednocześnie do przygotowania kremów budyniowych i maślanych, jak i do ziemniaczanego purée i wyrabiania mielonego mięsa na kotlety oraz masy pasztetowej.
Możliwości miksera nie ograniczają się wyłącznie do pracy w dzieży. Znaczna gama przystępnych w montażu przystawek
(w dodatku dostępne w naszym sklepie), pozwala wykonać szybciej i łatwiej mnóstwo męczących kuchennych czynności, pomiędzy innymi:
 • mielenie
 • przecieranie pomidorów, żurawin malin (z oddzieleniem pestek i skórek)
 • tarcie, szatkowanie, krojenie w plasterki i w kostkę
 • wałkowanie, wykrawanie i wyciskanie przeróżnego rodzaju makaronów,
 • lepienie pierożków ravioli,
 • robienie domowych kiełbasek,
 • lodów,
 • mielenie zboża na mąkę i na płatki,
 • wyciskanie soków z cytrusów,
 • wyciskanie soków nektarowych,
 • otwieranie puszek
Dzięki możliwości współpracy z przystawkami mikser może zamienić się w kilkanaście najróżniejszych maszyn, które zajmują przy tym miejsce jednego, a do jego zwyczajową nazwę można powiększyć na "wielofunkcyjna ubijaczka planetarna".
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.