Menu

Miód faceliowy 900g Drahimski

Cechy produktu

  • Producent Pasieka Fujarskich 
  • Wielkość opakowania 0.9 kg

Opis

Facelia należy do najkorzystniejszych roślin miododajnych, poprzez pszczelarzy nazywana jest 'królową roślin miododajnych'. W Polsce najistotniej znana jest facelia błękitna, cechująca się ważną dla każdego pszczelarza wydajnością nektarową i pyłkową, a także krótkim okresem wegetacji – kwitnie po około sześciu tygodniach od siewu poprzez 5-6 tygodni. Ponieważ ma krótki okres wegetacji, można ją siać w różnorodnych terminach, obliczając je tak, żeby zakwitła w pożądanym czasie. Pszczoły odwiedzają facelię błękitną poprzez cały dzień. Na 1m2 uprawy może pracować choćby 30 pszczół (skuteczność na dobrych glebach dochodzi do 300-400 kg miodu/ha).

Jasnożółty jako patoka, dochodzący czasem do białego jako krupiec, miód z facelii przypomina wyglądem miód rzepakowy, ale jego smak i aromat jest bliższy miodowi akacjowemu. Jest błogi i delikatny dla podniebienia, jednak bardziej aromatyczny aniżeli akacjowy, ma także lekki, ledwo zauważalny, kwaskowaty posmak. Krystalizuje na jasnokremowo albo prawie biało. Może być stosowany tak jak każdy inny miód w codziennym żywieniu.Ze względu na łagodny smak i aromat można go stosować zamiast cukru do słodzenia wszelkich napojów i potraw.

Należy pamiętać, że lekko kwaskowaty smak ma również „miód" pozyskany przez nieuczciwego pszczelarza z przekazanego pszczołom syropu cukrowego. Taki artykuł nie ma jednak żadnego zapachu i nie krystalizuje.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.