Menu

Miód nawłociowy 1000g Pasieka Swojskie Miody

Cechy produktu

  • Producent Pasieka Swojskie Miody 
  • Wielkość opakowania 1 kg

Opis

Miód nawłociowy jest stosunkowo nową i rzadką odmianą miodu w Polsce. Powstaje z nektaru rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą albo złotą dziewicą. Nawłoć pospolita, to roślina nad wyraz cenna dla pszczelarzy i zielarzy, ale i dla samych pszczół. Kwiaty nawłoci kwitną na przełomie sierpnia i września, aż do późnej jesieni, nawet do pierwszych przymrozków, dzięki czemu pszczoły mogą przetrwać zimę. Ze względu na fakt, iż w czasie, kiedy nawłoć nektaruje najintensywniej, pszczoły typowo zaczynają przygotowania do zimy, a większość pszczelarzy przygotowuje rodziny pszczele do zimowli, jest on bezdyskusyjnie trudniej dostępny aniżeli inne warianty miodów. Tak więc chcąc uzyskać miód nawłociowy, pszczelarze muszą zadbać o późne zakarmienie pszczół na zimę.
dobry miód nawłociowy ma kolor od żółtego po spektakularny jasno-bursztynowy. W smaku jest słodki,poprzez tę słodycz przebija lekko kwaśno-gorzki smak i przyjemny aromat (trzeba tylko pamiętać o zamykaniu słoika, bo miód prędko 'łapie' obce zapachy). Dość szybko krystalizuje, tworząc apetyczny krem, który można z łatwością rozsmarować na pieczywie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.