Menu

Młynek ręczny COMANDANTE C40 MK4 Nitro Blade Virginia Walnut

Cechy produktu
  • Producent COMANDANTE 
Opis

Kultowy młynek ręczny Comandante C40 MK4. Nowa wersja młynka, który poprzez wielu uważany jest za najlepszy młynek ręczny świata.

W wersji MK4 zmieniono formę i materiał komponentów stabilizujących żarna, co powiększyło ich odporność i wyeliminowało możliwość blokowania ziaren (co mogło wystąpić we wcześniejszej wersji - MK3). Poza tym zwiększono pojemność młynka i jeden szklany pojemnik zastąpiono pojemnikiem z polimeru, co rozszerzyło jego trwałość i zniżyło wagę (w kontraście do szklanego pojemnika). aktualnie więc w zestawie znajdują się dwa zróżnicowane zbiorniki na kawę - jeden z brązowego szkła, drugi zaś z przeźroczystego tworzywa sztucznego.
Wersja MK4 pakowana jest w odnowione opakowanie.

Sercem młynka są specjalnie opracowane, precyzyjne żarna stworzone ze stali nierdzewnej utwardzonej azotem, dzięki temu długo zachowują ostrość. Geometria żaren jest wynikiem wieloletniej pracy i ulepszeń zespołu projektantów Comandante. Wysoka ostrość, precyzja wykonania, a także rewelacyjna stabilizacja żaren zapewnia równe, płynne mielenie, co pozwala wydobyć z kawy pełnię aromatu, a także nieszablonowy, czysty smak kawy.

Grubość mielenia może być regulowana w szerokim zakresie, do zróżnicowanych metod zaparzania, co czyni go stanowczo uniwersalnym. Młynek umożliwia mielenie kawy jednocześnie do espresso, jak i do metod alternatywnych takich jak Chemex, Drip czy Aeropress. Regulacja grubości mielenia odbywa się przy pomocy wygodnego pokrętła umieszczonego pod żarnem.

Młynek znamionuje się specyficznym designem i najwyższą jakością. Do wykonania młynka używane są wyłącznie najkorzystniejsze materiały. Korpus tworzony jest ze stali rdzoodpornej malowanej i utwardzanej metodą proszkową, w kolorze orzecha. Ergonomiczna rączka jest zakończona drewnianym uchwytem. Jeden zbiornik na kawę wyprodukowany został z grubego, brązowego szkła, drugi - z lekkiego, przeźroczystego polimeru. Zbiornik pomieści do 40g kawy, co jest odpowiednią ilością na około 4 filiżanki kawy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.