Menu

Eizo ColorEdge CS2740

Cechy produktu
  • Producent Eizo 
Opis

Rozdzielczość 4K UHD

ColorEdge CS2740 to pierwszy model z serii CS oferujący rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160), czyli czterokrotnie wyższą niżeli full HD. 27-calowy ekran zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do wyświetlania materiałów full HD jednocześnie z paskami narzędzi, paletami i innymi oknami. Dzięki czemu CS2740 wyśmienicie nadaje się do pracy twórczej (edycji zdjęć i wideo, projektowania graficznego) w rozdzielczości do 4K.

nieprzeciętna ostrość obrazu dzięki wysokiej gęstości pikseli

klasyczne monitory wyświetlają obraz full HD z gęstością piksela na poziomie 96 ppi. Tymczasem gęstość piksela w modelu ColorEdge CS2740 jest niemal dwukrotnie wyższa – aż 164 ppi dla obrazów w rozdzielczości 4K. W efekcie znaki alfanumeryczne i kontury wyświetlane są z genialną ostrością, która pozwala zobaczyć najdrobniejsze szczegóły bez konieczności przybliżania obrazu.

Jeden przewód USB-C do wszelkiego

ColorEdge CS2740 wyekwipowano w złącze USB-C z zasilaniem 60 W. Jeden przewód USB-C potrafi równocześnie przesyłać sygnały video i dane USB i ładować podłączonego laptopa albo smartfona. Dzięki czemu można pozbyć się plątaniny kabli, wytwarzając komfortową, schludną przestrzeń roboczą.


skrupulatnE ZARZĄDZANIE KOLOREM

ColorNavigator 7

ColorNavigator 7 to najnowsze oprogramowanie do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Łączy w sobie wszystkie funkcje poprzednich programów EIZO do zarządzania kolorem, czyli ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX, oferując świeże, ulepszone rozwiązanie dla profesjonalistów w rozmaitych branżach kreatywnych. ColorNavigator 7 przeprowadza kalibrację sprzętową, wykorzystując tabelę LUT monitora, aby osiągnąć obszerniejszą precyzję i płynniejsze przejścia tonalne w przypadku kalibracji oprogramowaniem.

Quick Color Match

nawet jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, zapewnienie zgodności barw pozostaje żmudnym, czasochłonnym procesem, wymagającym starannej regulacji ustawień monitora, programu do retuszu i drukarki. Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszelkich maszyn, żeby ułatwić i przyspieszyć cykl obróbki i druku fotografii. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrany obraz w oknie programu – resztę Quick Color Match zrobi za Ciebie.

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB

ColorEdge CS2740 ma wyjątkowo obszerny gamut barw i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB, dzięki temu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Barwy na zdjęciach ukazujących błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą reprodukowane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Znaczny gamut monitora oznacza także, iż będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Korzystając z wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI, osiągalne jest dostarczanie do ColorEdge CS2740 10-bitowej danych o kolorze*. Dzięki 16-bitowej tablicy LUT monitor jest w stanie odtworzyć choćby miliard odcieni jednocześnie. W porównaniu z sygnałem 8-bitowym to 64 razy więcej odcieni, co gwarantuje płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie współczynnika Delta-E między sąsiednimi kolorami.

* potrzebna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał. W przypadku wejścia HDMI potrzebny jest także sprzęt obsługujący Deep Color.


zrównoważonE WYŚWIETLANIE OBRAZU

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest dostosowywana dla każdego monitora z kolekcji ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. W tym celu mierzy się wartości gamma dla odcieni podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzysta z 16-bitowej tabeli LUT monitora, by wybrać najistotniej pasujące odcienie.

jednorodny obraz na całej powierzchni

Monitory LCD niejednokrotnie wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w przeróżnych częściach ekranu. By temu zapobiec, CS2740 wyekwipowano w technikę EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje te wahania, zapewniając jednostajne wyświetlanie obrazu.


ZGRABNY, błogi DLA OKA DESIGN

Elektrostatyczne przełączniki

Zamiast klasycznych przycisków z przodu obudowy znajdują się elektrostatyczne przełączniki, gwarantujące wygodny dostęp do ustawień monitora.

Rączka do przenoszenia

Z tyłu monitora znajduje się komfortowa rączka, która usprawnia przenoszenie go z miejsca na miejsce.


KOMFORT I WYGODA użycia

Panel antyodblaskowy

ColorEdge CS2740 ma antyodblaskowy panel IPS, który gwarantuje nadzwyczajną widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, żeby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.

Konwersja I/P

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła video zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując świetną jakość obrazu bez migotania.

obszerne kąty widzenia

Wielkoformatowe monitory nieraz wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. CS2740 wykorzystuje panel IPS z kątami widzenia 178°, dzięki którym ekran może oglądać kilka osób naraz, bez widocznych zmian barw i kontrastu.

Specjalny kaptur

Do monitora można dokupić opcjonalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur zakłada się magnetycznie, dlatego montaż jest prędki i prosty.

praktyczna stopka

Monitor wyposażono w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać i ustawić w trybie portretowym. Ma ponadto wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

duży wybór wejść sygnałowych

Monitor ma złącza wejściowe HDMI i DisplayPort, a także port USB typu C, port USB typu B i 4 porty USB typu A.


GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

5-letnia gwarancja

Model CS2740 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie elementy, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, iż produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co zezwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.


*Czas wykorzystywania ograniczony do 30 tys. Godzin.

wyświetlacz wolny od świecących pikseli

producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge poprzez sześć miesięcy od daty zakupu.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.