Menu

NOC WIGILIJNA NIEZNANE PRZEMÓWIENIA HOMILIE I NAGRANIA - Jan Paweł II. DARMOWA DOSTAWA DO KIOSKU RUCHU OD 24,99ZŁ (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375532388 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Adam Bujak|Karol Wojtyła 
  • Wydawnictwo Biały Kruk 
  • Ilość stron 120 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych jedynie w kręgach rodzinnych. Słychać na nich homilie i przemówienia Kardynała, w których pięknie opowiada o geniuszu polskiej kultury i tradycji wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, wyjątkowo zaś o polskim Bożym Narodzeniu. Swoim dźwięcznym, poruszającym głosem snuje jakże mądre i głębokie rozważania na temat młodzieży, narodu, wolności, przejawia troskę o ukochaną Ojczyznę. Słowa te nie tylko nie utraciły nic ze swojej żywotności, lecz wydają się dziś jakby jeszcze bardziej aktualne. Nagrań dokonano typowo w trakcie spotkań opłatkowych, ale także imieninowych, a także przy innych okazjach.
Słychać na nich wspólne kolędowanie (w tym także Kardynała), recytacje wierszy, nie brakuje fragmentów żartobliwych. Te bezcenne nagrania archiwalne nie powstały co prawda w studio radiowym, ale ich wartość dokumentalna, historyczna i religijna jest niezwykła. Innowacyjna obróbka techniczna pomogła w odtworzeniu treści i atmosfery spotkań z ówczesnym metropolitą krakowskim, a późniejszym papieżem i świętym Janem Pawłem II.
Wszystkie te, dotychczas nieznane, przemówienia kard. Karola Wojtyły pozostały też spisane, czego efektem jest przepiękna i wartościowa książka „Karol Wojtyła. Noc wigilijna". Pozostała ona wzbogacona nieszablonowymi zdjęciami ówczesnego metropolity wykonanymi przed prawie pół wiekiem przez mistrza fotografii Adama Bujaka. Są również jego nastrojowe zdjęcia zimy i Świąt Bożego Narodzenia. Pakiet książka i płyta to niezwykły podarek pod choinkę, który pozwala w pełni wgłębić się w tajemnicę Wcielenia, a także istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Podtytuł: Nieznane przemówienia, homilie i nagrania
ISBN: 9788375532388
Kod paskowy: 9788375532388
Redakcja: Sosnowski Adam
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 28398
ilość stron: 120
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.5cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.545
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.