Menu

Grama to nie drama cz.1 i 2 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788394871222 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Arlena Witt 
  • Wydawnictwo Altenberg 
  • Rok wydania 2017 

Opis

PROŚCIEJ ZNACZY LEPIEJ!

Napisałam taką książkę, jakiej sama chciałabym używać. Uważam, iż do mówienia o gramatyce nie są niezbędne skomplikowane pojęcia ani długie wyrazy. Język to zabawa, więc mam nadzieję, iż oprócz tego, iż nauczysz się angielskiej gramatyki, będziesz również przy tym prawidłowo się bawić. Ja przy pisaniu tej książki bawiłam się nieprzeciętnie, a jeśli moje suchary pomogą Ci w nauce, to będzie to nasz wspólny sukces.

DWA TOMY? JAK TO?

Dziwne, nie? Czemu jest ona w dwóch częściach? Już odpowiadam. Właściwie te dwa tomy w planach miały być jednym. Podzieliłam książkę na dwie części tylko z jednego powodu: dla Twojej wygody. Gdyby była to jedna gruba pozycja, to wypełnianie ćwiczeń, czyli pisanie po książce, byłoby wyjątkowo skomplikowane, jeśli nie niemożliwe. A napisałam ją właśnie z tego powodu: abyś Ty, Czytelniku, w praktyce poznał gramatykę, a ta praktyka zakłada właśnie bazgrolenie, mazanie, stawianie kulfonów, kaligrafowanie… Jednym słowem: pisanie.

Grube książki robią wrażenie. Spektakularnie wyglądają na półce, stanowią poważną pozycję w dorobku autora, są dumą jego rodziców. Lecz mnie nie o to chodzi. Dla mnie najważniejsze jest, żeby ta książka spełniła swoją funkcję, czyli praktycznie służyła Ci do nauki, a to ewidentnie ułatwi fakt, że z jednego grubaśnego tomiska zrobiliśmy dwie cieńsze i przyjaźniejsze części.

PRAWIE 600 STRON, KTÓRE POPRAWIĄ TWÓJ ANGIELSKI!

Uczyłeś(aś) się już kiedyś angielskiego, prawda? „Tak, tak, kiedyś w szkole, potem jeszcze trochę, ale tak z przerwami. W sumie nigdy się do tego porządnie nie przyłożyłem" – zgaduję, że właśnie tak odpowiesz, bo tak typowo odpowiadają ludzie, których o to pytam. No to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiesz, kiedy który czas użyć? Nie przejmuj się, większość Polaków nie wie. Dzisiaj możesz wreszcie uporządkować sobie wiedzę z gramatyki, bo tłumaczę ją tu prostymi słowami, na wielu przykładach, również z tekstów piosenek czy dialogów filmowych.

„Grama to nie drama" to poręczny przewodnik do nauki angielskiej gramatyki, napisany na luzie i z humorem. Posiada proste objaśnienia, zabawne przykłady, efektywne ćwiczenia i cytaty z modnych filmów, seriali i piosenek.

CZYTAJ! ĆWICZ! DZIEL SIĘ!

Po tej książce możesz śmiało pisać – właśnie po to są wszystkie luki. Choćby powiem więcej – musisz pisać, bo jeśli zrobisz ćwiczenia tylko ustnie albo przy którymś pomyślisz: „Dobra, dobra, to wiem, tego nie muszę", to gwarantuję, iż prędzej czy później wyleci Ci to z głowy. Dlatego nie bądź rura i pisz po tej książce. Ona do tego jest. Złam system, oszukaj swój mózg i wypełnij ćwiczenia pisemnie. Potem mi podziękujesz.

Jestem przekonana, że dasz radę! Opanujesz angielską gramatykę i poprawnie będziesz używać języka, bez którego trudno wyobrazić sobie życie w dzisiejszym świecie. Jeżeli zaś chciałbyś pokazać tę książkę gdzieś w internecie lub pochwalić się tym, że się z niej uczysz, to możesz wykorzystać hasztagu #gramatoniedrama. Będę na niego zaglądać, więc niewątpliwie zobaczę, jak pilnie się uczysz, i będę z Ciebie dumna.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.