Menu

Nóż Kizer Theta Ki4514 srebrny

Cechy produktu
  • Producent Kizer 
Opis

Kizer Theta Ki4514 to niepokaźny folder edc łączący progresywny design o wyraźnym motywie geometrycznym, genialną jakość wykonania, a także wysoką funkcjonalność i ergonomię. Za projektem modelu Theta stoi sam Elijah Isham, powszechnie uznawany za twórcę najbardziej wyrafinowanych konstrukcji rynku nożowego.

spora głownia o użytkowej długości 79 mm pozostała wykonana z amerykańskiej stali proszkowej CPM- S35VN. Ten gatunek stali rdzoodpornej znamionuje się wysoką twardością i wytrzymałością (hartowanie 58-60 HRC), opornością na zużycie i korozję, a także długim utrzymywaniem ostrości roboczej. W odróżnieniu także od swojego poprzednika (CPM- S30V), CPM- S35VN wyraźnie łatwiej się ostrzy z uwagi na drobniejsze ziarno, a także domieszkę niobu.

Masywna klinga o profilu wharncliffe, nieznacznie zaokrąglona krawędź tnąca, konkretny czubek, a także płaski szlif gwarantują ogromną wytrzymałość głowni na uszkodzenia, prawidłowe właściwości cięcia oraz wysoką użytkowość w rutynowych zastosowaniach.

Ostrze może być rozkładane na dwa sposoby tj. Przy pomocy wycięcia w głowni albo minimalnego, dyskretnego flippera, który po otwarciu klingi kompletnie chowa się między okładzinami.

Dzięki zastosowaniu na osi trzpienia łożysk kulkowych głownia pracuje nad wyraz płynnie, intensywnie i lekko, co zapewnia gwarantowaną satysfakcję z użytkowania. Za bezpieczeństwo pracy odpowiada integralna blokada frame-lock ze stalową wkładką wzmacniającą, która uniemożliwia wytarciu blokady i w konsekwencji powstawaniu luzów (playblade).

Okładziny noża produkowano z tytanu 6AL4V, metalu o niskim ciężarze i nad wyraz dużej wytrzymałości mechanicznej, opornego na wysoką temperaturę, korozję, działanie kwasów i wody morskiej. Użyteczny profil rękojeści, a także geometryczne frezowanie gwarantują wysoki komfort użytkowy, oraz błyskotliwy design. Do przenoszenia noża w kieszeni służy poszerzony klips mocowany w pozycji czubkiem do góry.

znakomite spasowanie konstrukcji, dopracowane wykończenie oraz wyrafinowana estetyka powodują, że Kizer Theta Ki4514 stanie się nieodłącznym towarzyszem wielu pasjonatów noży i miłośników filozofii edc.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.