Menu

Nóż o stałej klindze Ganzo G8012V2-DY

Cechy produktu
  • Producent Ganzo / Firebird 
Opis

Ganzo Firebird G8012V2-DY to mocny nóż survivalowy o konstrukcji full tang wykonany ze stali rdzoodpornej 8Cr13Mov. W pakiecie polimerowa pochewka wyekwipowana w dodatkowe ostrze do cięcia linki, osełkę diamentową oraz kompaktowe krzesiwo.

Noże survivalowe Ganzo w sklepie outdoorowym Kolba w Czeladzi

GANZO G8012V2-DY ma konstrukcję full tang (tzw. Pełny trzpień). Terminem tym określa się noże, których głownia i trzpień rękojeści wykonano z jednego kawałka stali. Noże o takiej konstrukcji znamionują się ogromną wytrzymałością i wytrzymałością na uszkodzenia, dlatego są powszechnie użytkowane przez pasjonatów survivalu, bushcraftu, żołnierzy, a także myśliwych. Nóż ma szeroką i masywną głownię o długość 113 mm, produkowaną ze stali rdzoodpornej 8CR13 57-58 HRC, która stanowi wprost wspaniały dobór w przypadku noża outdoorowego. Zastosowana stal jest wytrzymała na korozję i zużycie, dosyć długo zachowuje ostrość z łatwością się ostrzy, co w przypadku noża survivalowego ma ogromne istotnie. Twarda stal w połączeniu z klingą full tang o grubości 5 mm daje wyraźnie do zrozumienia, iż nóż został stworzony do pracy w terenie i może być użytkowany do rąbania i batonowania. Grzbiet noża ma płaski frez o ostrych krawędziach, który wyśmienicie współpracuje z krzesiwem i usprawnia krzesanie iskier.

Długą krawędź tnąca powoduje, że praca tym nożem to czysta przyjemność. Elementem, który akcentuje nóż, jest jego modułowa budowa, dzięki temu po odkręceniu stalowego trzpienia (w tylnej części chwytu) możemy wysunąć głownię z rękojeści i zastosować ją np. Do wytworzenia improwizowanej włóczni. Nakrętka blokująca klingę pełni także funkcję pobijaka i zbijaka do szyb użytkowanego w trakcie akcji ratowniczej. Profilowana rękojeść z polimeru ma wycięcia na palce, a także skośne żebrowanie, udoskonalające chwyt noża. Otwór w rękojeści wykorzystano do wplecenia linki paracord, którą oczywiście można zastąpić innym dodatkiem. Na rękojeści umieszczono wstawki o rozszerzonej widoczności, które pomagają w zlokalizowaniu zagubionego noża.

Ganzo Firebird G8012V2-DY w sklepie z akcesoriami survivalowymi Kolba

Do noża Ganzo Firebird G8012V2-DY załączono wielofunkcyjną pochewkę, która nie tylko na bezpieczne przenoszenia noża, lecz ma dodatkowo szereg ważnych narzędzi survivalowych. Pochewkę wyprodukowano z tworzywa nienaturalnego i dzianiny nylonowej, opornej na wilgoć, pleśń i upływa czasu. Na zewnętrznej stronie umieszczono kompaktowe krzesiwo, za pomocą którego, już po krótkim treningu bez trudu rozpalimy ogień. Na wewnętrznej stronie zamontowano małą ostrzałkę diamentową zezwalającą na ostrzenie noża w terenie. W dolnej części pochewki osadzono wyjmowane ostrze, które łatwo radzi sobie z cięciem linki, żyłki i taśmy.

parametry:

  • nóż survivalowy o konstrukcji full-tang
  • grzbiet przystosowany do krzesania iskier przy pomocy krzesiwa
  • możliwość demontażu klingi
  • jaskrawe dodatki powiększające widoczność noża
  • solidna pochewka z polimeru i nylonu balistycznego
  • wielofunkcyjna pochewka z dodatkowym ostrzem, ostrzałką diamentową, a także krzesiwem
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.