Menu

Nóż Opinel Carbon No 8 - rękojeść buk, składany

Cechy produktu
  • Producent Opinel 
  • Rodzaj składane 
Opis

Noż Opinel Carbon No. 08 113080

tradycyjny nóż z głownią ze stali węglowej. Głownia (dł. 8.5 cm) wytwarzana jest ze stali XC90. Mieści ona ok. 0,90 % węgla. Jest twarda i nietrudna w ostrzeniu, ma wysokie i prawie wyśmienite parametry tnące. Głownia ze stali węglowej jest podatna na korozję i dlatego wymaga obszerniejszej uwagi i pielęgnacji. Należy ja po każdym użyciu oczyścić i osuszyć. Ponadto należy ją oliwić. Funkcjonalna rękojeść wytwarzana jest z drewna bukowego.
Nóż wyposażony jest w system blokady Virobloc- blokuje on głownię w stanie otwartym albo zamkniętym.

Virobloc:
Nóż jest składany, a przed jego przypadkowym zamknięciem/otwarciem broni obrotowa, stalowa blokada. Wynaleziona w 1955 roku poprzez Marcela Opinel skutecznie blokuje ostrze. Blokada składa się z dwóch komponentów - stałego na rękojeści,, a także obrotowego (blokującego). Zapobiega przypadkowe zamknięcie się noża w trakcie korzystania z niego, co ma szczególne znaczenie przy tak ostrym nożu.

informacje technologiczne:

Kolor: naturalny buk, bejcowany
Długość całkowita: 195 mm
Długość w stanie złożonym: 110 mm
Długość głowni: 85 mm
Stal: rdzewna, stal XC90
Rękojeść: drewno bukowe
Waga: 45 g

wykonano we Francji.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.