Menu

Nóż składany Ganzo Firebird FH41-BK

Cechy produktu
  • Producent Ganzo / Firebird 
  • Rodzaj składane 
Opis

Ganzo Firebird FH41-BK to minimalistyczny nóż codziennego wykorzystywania zaopatrzony w głownię ze stali narzędziowej D2, popularną blokadę liner-lock i smukłe okładziny z lekkiego i wytrzymałego laminatu G10.

Głownia o zwykle roboczym profilu drop-point (szlif płaski) ma trafną długość 88 mm, dzięki czemu nóż poradzi sobie z większością zadań, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na co dzień. Klingę wytwarzano z twardej i wytrzymałej stali narzędziowej D2 hartowanej do 58-60 HRC.

D2 to najmocniej niepodatna na korozję stal węglowa, która charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, długie utrzymywanie ostrości roboczej i agresywne cięcie. W trakcie ostrzenia zaleca się używanie ostrzałek diamentowych, które stanowcza przyspieszają cały proces.

Do rozkładania ostrza jedną ręką służy frezowany flipper, wygodny dla osób prawo i leworęcznych. Poprzeczne frezy zaimplementowane na grzbiecie głowni (rampa kciuka) pozwalają na pewno oparcie kciuka i stabilne prowadzenie ostrza.

Po rozłożeniu klingi jest ona blokowana za pomocą lubianej blokady liner-lock, mechanizmu uznanego na solidność i komfort stosowania.

Rękojeść noża tworzą proste okładziny z czarnego laminatu G10, materiału niepodatnego na udar mechaniczny, wysoką temperaturę i działanie niektórych aktywnych substancji chemicznych. Nóż waży zaledwie 101 g, nie obciąża zatem naszej kieszeni i nie sprawia dyskomfortu podczas codziennego przenoszenia.

Głęboko osadzony klips zezwala na dyskretne noszenie noża w kieszeni.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.