Menu

Nóż składany Kershaw Kingbolt 1346

Cechy produktu

  • Producent Kershaw 
  • Rodzaj składane 

Opis

Kershaw Kingbolt 1346 to budżetowy folder edc z serii Starter, w którym zastosowano głownię ze stali rdzoodpornej 8Cr13Mov, sprawdzoną blokadę frame-lock, a także mechanizm wspomagający SpeedSafe.

Dzięki połączeniu progresywnego designu praktycznego rozmiaru, solidnej stali i użytecznej konstrukcji, Kershaw Kingbolt 1346 wyśmienicie stanie na wysokości zadania w roli w typowego noża edc i wykwintnego „gentleman's folder”.

Stal nierdzewna

Kershaw Kingbolt 1346 został wytwarzany z myślą o codziennym wykorzystywaniu i lekkich pracach, co wyraźnie podkreślają jego optymalne rozmiary, mocna i w głównej mierze ergonomiczny styl.

Klingę o długości 82 mm wytwarzano z popularnej stali 8Cr13MoV hartowanej do 57-59 HRC. Ta chińska stal ma prawidłową oporność na korozję oraz hartowność porównywalną do AUS6.

Ostrze ze stali 8Cr13MoV świetnie spełni oczekiwania w codziennym użytkowaniu, z uwagi wytrzymałość na korozję, prawidłowe trzymanie ostrości oraz łatwość ostrzenia, do którego w zupełności wystarcza kieszonkowa osełka.

poręczny styl

Smukła klinga o użytkowym profilu drop-point ma ładne wykończenie BlackWash (czarne oksydowanie), która skutecznie maskuje wszelkie zarysowanie albo wytarcia głowni powstałe w trakcie używania.

Dzięki zaimplementowaniu mocnego sztychu, wklęsłego szlifu oraz krawędzi tnącej o łagodnej krzywiźnie, nóż ma dobre cechy tnące, a ostrze nie klinuje się w ciętym materiale.

Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 3 mm, co stanowi kompromis między wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

wygodne rozkładanie

Klingę można rozkładać jedną ręką na dwa sposoby: przy pomocy frezowanego flippera albo przy użyciu obustronnego kołka, umożliwiając tym samym dobór metody zgodnej z naszymi preferencjami.

Obydwa rozwiązania są komfortowe zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników, pozwalają także na komfortową obsługę noża w rękawicach.

Mechanizm wspomagający rozkładanie ostrza

cykl otwierania ułatwia mechanizm wspomagający SpeedSafe. Po podważeniu kołka albo naciśnięciu płetwy flippera mechanizm wspomagający aktywuje wewnętrzną sprężynę, która dynamicznie rozkłada ostrze, dzięki temu nóż jest w ułamku sekundy gotowy do pracy.

solidna blokada

Przed przypadkowym złożeniem głowni wydajnie chroni monolityczna blokada frame-lock, uznawana za jeden z najmocniej wytrzymałych mechanizmów blokujących. Blokadę podobnie jak flipper i kołek można obsługiwać jedną ręką.

Klips do przenoszenia

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni zezwala na wysoko osadzony klips (bez możliwości przełożenia). Na rękojeści znajduje się także otwór dedykowany do mocowania ozdobnego oplotu z paracordu, które cieszą się dużą popularnością wśród większości posiadaczy noży.

progresywna rękojeść

Kershaw Kingbolt 1346 ma proste okładziny ze stali rdzoodpornej, które posiadają profilowany oraz typowe frezy rozszerzające przyczepność dłoni. Wykończenie głowni i rękojeści metodą blackwash nadaje nożowi futurystycznego stylu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.