Menu

Skuteczne działanie w stresie Program profilaktyki PTSD dla osób narażonych na traumatyzację zawodową (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374897792 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Agnieszka Popiel|Bogdan Zawadzki|Ewa Pragłowska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo GWP 
  • Ilość stron 296 
  • Rok wydania 2019 

Opis

wykonywanie pracy związanej z pomaganiem ludziom w sytuacji zagrożenia zdrowia albo życia jest równoznaczne z narażeniem na stresory o charakterze traumatycznym, czego następstwem jest wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń spowodowanych stresem.

Niniejsza książka to rezultat badań prowadzonych w ramach projektu "PTSD: diagnoza, terapia, profilaktyka". Autorzy - po zaprezentowaniu wyników dotychczasowych prac badawczych z dziedziny profilaktyki zaburzeń potraumatycznych - przedstawiają autorski program, wraz z wynikami badań własnych ilustrujących jego efektywność, oraz szczegółowy protokół szkolenia profilaktycznego.

Program szkolenia odnosi się do zidentyfikowanych mechanizmów psychologicznych odpowiedzialnych za powstawanie i utrzymywanie się negatywnych konsekwencji narażenia na stresory traumatyczne, co umożliwia wytrenowanie optymalnych umiejętności w zakresie regulacji emocji, wpływających na wzrost poczucia własnej skuteczności w konfrontacji z traumą. Bazuje na założeniach współczesnej, opartej na procesach transdiagnostycznych psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Obejmuje zarówno psychoedukację, jak i trening umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Uzupełnieniem programu jest broszura edukacyjna wydajne działanie w stresie. Osobisty niezbędnik, zawierająca pakiet funkcjonalnych narzędzi pomagających poradzić sobie z objawami pojawiającymi się w następstwie traumatycznych sytuacji.

Badania prowadzono w grupie strażaków, program jednak uwzględnia specyfikę działania służb ratowniczych, dlatego niniejszy podręcznik po śladowej adaptacji może służyć innym grupom zawodowym, w tym ratownikom medycznym czy policjantom i stanowić protokół do dalszych badań.

Niniejsza książka jest nad wyraz ważną pozycją na polskim rynku. Dzięki niej czytelnik dostaje do ręki pierwszy protokół szkolenia profilaktycznego, który został kompletnie zaprojektowany i z wielką metodologiczną skrupulatnością przebadany w polskiej populacji. To wyjątkowo ważny krok w kierunku trosce o jakość oddziaływań profilaktyczno-terapeutycznych prowadzonych w naszym kraju.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.