Menu

Obiektyw SIGMA A 50/1.4 A DG HSM Canon

Cechy produktu
  • Producent SIGMA 
  • Przeznaczenie Canon 
Opis

SIGMA 50/1.4 DG HSM ART
Zaprojektowany aby ustanowić najwyższą jakość wśród obiektywów 50mm F1,4.

Charakterystyka

Nowa Sigma 50mm F1.4 DG HSM ART spełnia najwyższe wymogi stawiane w erze wysokiej rozdzielczości matryc, zapewniając idealnej jakości fotografie, o zminimalizowanej dystorsji czy winietowaniu. Obiektyw oferuje skrajnie wysoką rozdzielczość przy jednoczesnym spektakularnym efekcie rozmycia tła (tzw. Bokeh). Proponując najwyższą jakość obrazu, charakteryzującą linię Art, obiektyw ten jest wspaniałym uzupełnieniem pozostałych obiektywów np 85/1.4 czy 135/1.8 Art.


konstrukcja

Do budowy obiektywu użyto 13 soczewek, ułożonych
w 8 grupach. Obiektyw ten został zaopatrzony w szkło SLD (Special Low Dispertion) o niskim stopniu załamania światła. Na skutek czego, generowany obraz jest wyjątkowo ostry i kontrastowy w całej płaszczyźnie obrazu. SLD - szkło o niskiej dyspersji posiadające na celu minimalizację aberacji chromatycznej


Dystorsja

Nowa budowa całego toru optycznego a także wyposażenie tego obiektywu w elementy asferyczne wywołują, iż dystorsja od centrum kadru do jego krawędzi, pozostała zmniejszona do niedużego poziomu. Żeby zapewnić niezwykle wysoką rozdzielczość i ostrość obrazu dodatkowo na brzegach kadru, zminimalizowano komę, aberrację chromatyczną i wszystkiego typu aberracje, które wpływają na jakość obrazu.
Każda soczewka jest pokryta powłokami antyrefleksyjnymi eliminującymi bliki i flary, dzięki temu obiektyw zachowa stosowny kontrast choćby przy fotografowaniu pod słońce.
Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu kreującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.
Całość zamknięto w stylowej, nad wyraz dokładnie wykonanej obudowie a wykorzystanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się
do rozszerzonej precyzji działania.
System pływających soczewek

dopasowuje odległości między grupami soczewek w trakcie ustawiania ostrości, redukując ilość niezbędnych ruchów soczewek. Konsekwencją jest zmniejszona aberracja przy różnorakich odległościach od fotografowanego obiektu. Dzięki temu też, obiektyw ustawia ostrość już od 40cm od matrycy aparatu, uzyskując maksymalne rozszerzenie 1:5,6 wspaniale sprawdzając się w każdych sytuacjach zdjęciowych.

Mosiężne mocowanie bagnetu

Łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, żeby zapewnić wysoką jakość obiektywu, zapewniającą długookresowe stosowanie.


Najwyższa jakość wykonania

Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w pełni w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wyprodukowane jedynie w Japonii.
sigma japan
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.