Menu

Sigma A 85mm f/1.4 DG HSM Nikon - produkt w magazynie - szybka wysyłka!

Cechy produktu
  • Producent Sigma 
  • Przeznaczenie Nikon 
  • Ogniskowa 85 mm
  • Jasność f/1.4 
  • Rodzaj portretowy 
  • Typ stałoogniskowy 
Opis

kolekcja ART skierowana jest do wymagających użytkowników, lubiących sobie najwyższą jakość optyczną i możliwość artystycznej ekspresji wyrażonej przez fotografie. Już niebawem Sigma zaprezentuje piąty z kolei, stałoogniskowy obiektyw o przysłonie F1.4. Aktualnie w ofercie znajdują się modele ART pokrywające zakres od 20 do 85 mm.

Fotografia portretowa wymaga genialnego obrazowania od obiektywu, wybitna ostrość, plastyka obrazu, odpowiednie korygowanie aberracji. SIGMA proponuje nowy obiektyw spełniający wszystkie te kryteria i rygorystyczne standardy prestiżowej linii ART.

Obiektyw Sigma 85 1.4 ART oferuje bezkompromisową rozdzielczość obrazu, przeurocze rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, a dzięki soczewkom produkowanym ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych, nad wyraz korzystnie skorygowane aberracje barwne. SIGMA projektowała ten model z myślą o użytkownikach aparatów wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Dzięki niemu fotografowie mogą w pełni wykorzystać potencjał m.in. 50-cio milionowych matryc.

Do budowy obiektywu zastosowano 14 soczewek, ułożonych w 12 grupach. Wśród nich znalazły się soczewki ze specjalnych szkieł SLD, a także elementy asferyczne, zapewniające ostrość obrazu dodatkowo na brzegach kadru. Inżynierowie nie zapomnieli redukcji zjawiska komy, wykonali model który eliminuje zjawisko smużenia obrazu w całym przekroju kadru.

Obiektyw wyekwipowano w 9 zaokrąglonych listków przysłony. Takie rozwiązanie w połączeniu
z innowacyjnym układem optycznym i bardzo niską wartością przysłony pozwala uzyskać błogi dla oka bokeh.

Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej aniżeli w poprzednich modelach. Napęd nie ma tradycyjnych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja umożliwia ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw Sigma 85 1.4 ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) posiadają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych typu EXIF, itp.

Przednią soczewkę pokryto upraszczającymi czyszczenie powłokami hydrofobowymi. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

Specyfikacja technologiczna

budowa obiektywu 14 soczewek ułożonych w 12 grupach

niepokaźna wartość przysłony F16

Średnica filtra 86mm

Kąt widzenia (35mm) 28.6°

niepokaźna odległości ostrzenia 85cm od matrycy aparatu

wymiary φ94.7mmx126.2mm

Przysłona 9-cio listkowa zaokrąglona

Skala odwzorowania 1:8.5

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.