Menu

Sigma C 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM Nikon

Cechy produktu

  • Producent Sigma 
  • Przeznaczenie Nikon 
  • Ogniskowa 150-600 mm
  • Jasność f/5 - 6.3 
  • Rodzaj teleobiektyw 
  • Typ zoom 

Opis

Sigma 150-600 mm F5-6.3 DG OS HSM "CONTEMPORARY"

Linia obiektywów Contemporary ( współczesna ) łączy najnowszą technologię umożliwiającą pomieścić jednocześnie wysoką jakość optyczną i zapewnić lekką i zwartą budowę.W obiektywie zastosowano 1 soczewkę FLD (F Low Dispersion) znamionującą się najwyższym znanym poziomem sprawności optycznej oraz 3 soczewki ze szlachetnego szkła SLD (Special Low Dispersion). Dzięki czemu zlikwidowano barwne aberracje barwne, tak niejednokrotnie występujące zwłaszcza w najwyższych wartościach ogniskowych.Ten obiektyw jest optymalnym wyborem dla fotografów, którzy pragną funkcjonalności super teleobiektywu, własności optycznych i mobilności.

*FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego cechy są podobne do fluorytu.

**SLD - szkło o niskiej dyspersji posiadające mające na celu minimalizację aberacji chromatycznej

Obiektyw dopasowany jest do pracy w skomplikowanych warunkach terenowych, posiada wszelkie atrybuty i możliwości sprzętu pożądane poprzez wymagającego profesjonalistę, dzięki temu nie musi się on martwić o obiektyw, a możesz skupić jedynie na zaplanowanym kadrze.
Jedną z zalet obiektywu to umocniona niepodatność na pracę w kurzu, pyle i opadach atmosferycznych,.Obiektyw jest pyło i bryzgoszczelny.

Obiektyw wspaniale stanie na wysokości zadania w fotografii przyrodniczej, sportowej, lotniczej czy detektywistycznej oraz wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości zbliżenia się do fotografowanego obiektu. poręczny zakres od 150 do 600 mm z pewnością zaspokoi potrzeby wielu wymagających fotografów.

W porównaniu z Sigmą 150-600 f/5-6.3 DG OS HSM SPORT obiektyw z linii Contemporary jest mniejszy i lżejszy, co upraszcza obsługę sprzętu, a także transport.
Gniazdo statywu jest zdejmowane, dzięki czemu obiektyw waży jedynie 1830 g


posiada blokadę przedniego tubusu przy dowolnej ogniskowej. idealna funkcja przy fotografowaniu z obiektywem skierowanym w dół albo w górę, np w astrofotografii.
Skrajne soczewki obiektywu pokryto specjalnymi powłokami hydrofobowymi uniemożliwiające utrzymywaniu się na nich zabrudzeń

Obiektyw jest kompatybilny z nowoopracowanymi t elekonwerterami 1,4x, a także 2,0x z linii SGV.
Nowy telekonwerter z kolekcji SGV przenosi napęd AF do wartości przysłony F8 i jest wyposażony w gumowe uszczelki podnoszące niepodatność na pracę w kurzu,, a także zachlapanie.

wykorzystano nowy system stabilizacji optycznej wsparty innowacyjnym akcelerometrem, stabilizacja w trybie 1 wyśmienicie spisuje się podczas ogólnego fotografowania (w trybie 1 pracują wszystkie czujniki drgań). Chcąc fotografować obiekty w ruchu (śledzenie samolotu, biegnącego zwierzęcia) włączamy 2 tryb stabilizacji optycznej. W przypadku kadrów pionowych albo poziomych akcelerometr wykryje położenie obiektywu i adekwatnie zorganizuje pracę poszczególnych czujnikówh ruchu.

Dopracowano położenie pierścieni i przełączników aby wszystkie elementy sterujące byłydostępne a nowy zoptymalizwany ultradźwiękowy napęd AF poradzi sobie w wielu niełatwych sytuacjach

Przełącznik AF, służy do ustawiania trybu pracy mechanizmu ustawiającego ostrość i mamy do wyboru trzy położenia: AF, MO i MF. Oprócz pozycji typowych (w przypadku wyboru AF pierścień do manualnego ustawiania ostrości wciąż działa), mamy jeszcze opcję MO (Manual Override), która pozwala operować pierścieniem nawet gdy autofokus działa w trybie ciągłym

Całość zamknięta w nowej wytrzymałej i wyszukanej obudowie zgodnej z progresywnym standardem linii "C".

TSC (kompozyt stabilny cieplnie) cechuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części stworzone z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny

Obiektyw współpracuje z urządzeniem USB DOC, dzięki któremu możesz personalizować pod własne wymogi funkcje stabilizacji optycznej, opcje pracy autofocusa, określania zakresu odległości ostrzenia,kalibracji czy wgrywania nowego oprogramowaniaObiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) posiadają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych rodzaju EXIF, itp


Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, żeby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długofalowe używanie.

Zmiana mocowania obiektywu ( usługa płatna ) która jest realna jednocześnie dla obiektywu 150-600mm i wszelkich obiektywów z nowych linii Sigma Global Vision. Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne komponenty tak by obiektyw był kompatybilny z aparatami innej marki, pozwalając Ci na cieszenie się nim nawet po zmianie swego aparatu na model innej producenta.Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swój ulubiony obiektyw poprzez mnóstwo lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane jedynie w Japonii

Specyfikacja technologiczna 150-600/5-6,3 DG OS HSM CONTEMPORARY:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.