Menu

Obudowa SILENTIUM PC Regnum RG6V Evo RGB DARMOWY TRANSPORT

Cechy produktu

  • Producent SilentiumPC 
  • Rodzaj midi tower 

Opis

SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB

SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB to obudowa w sposób unikatowy nastawiona na wysoki przepływ powietrza, a tym samym na sprawne chłodzenie komponentów zainstalowanych w środku PC-a. Wyekwipowana została w cztery podświetlone LED-ami wentylatory wysokociśnieniowe Stella HP ARGB CF 120 mm – trzy z przodu i jeden z tyłu. Podświetleniem można zarządzać przez załączony kontroler Nano-Reset ARGB albo po podłączeniu do kompatybilnej płyty głównej. Regnum RG6V Evo TG ARGB bazuje na nowo opracowanej strukturze Natissis, której jedną z wielu zalet jest wyjątkowo znaczna kompatybilność ze zintegrowanymi systemami chłodzenia cieczą (AIO). Dostępna jest także wersja niepodświetlona tej obudowy – Regnum RG6V TG – zaopatrzona w cztery wentylatory Sigma HP 120 mm.


System adresowalnego podświetlenia LED ARGB

Regnum RG6V Evo TG ARGB wyposażony jest w system adresowalnego podświetlenia LED w postaci czterech wentylatorów Stella HP ARGB CF 120 mm, a także załączonego kontrolera Nano-Reset ARGB. Zezwala na on sterowanie kolorami, a także efektami przy pomocy wydzielonego przycisku z przodu pokrywy. System podświetlenia może być zsynchronizowany z kompatybilną płytą główną wyposażoną w 3-pinowe złącze ARGB. Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock RGB Polychrome Sync, Asus Aura Sync, Biostar VIVID LED, EVGA RGB Header, Gigabyte RGB Fusion (2+1-pin) oraz MSI Mystic Light.


Struktura Natissis

pokrywa SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB wykorzystuje długą na 391 mm i zaprojektowaną w Polsce strukturę Natissis. Celem twórców było maksymalne zastosowanie przestrzeni w ramach typowej wielkości konstrukcji rodzaju MIDI Tower dla formatu ATX i E-ATX. Wewnątrz zmieszczą się karty graficzne długie na 360 mm, a powietrzne zestawy chłodzenia procesora mogą posiadać maksymalnie wysokość 162 mm. Najmocniej podkreślającym elementem w tym segmencie jest bez wątpienia możliwość zainstalowania chłodnic zintegrowanych zestawów chłodzenia cieczą (AIO) nie tylko z przodu (120/140/240/280/360 mm), lecz także na górze obudowy: 120/140/240/280 mm! Zamiennie, użytkownik ma możliwość zamontowania do 8 wentylatorów we wnętrzu obudowy. Seryjnie zamontowane są cztery Stelle HP CF 120 mm.

Struktura Natissis wyekwipowana jest także w spory, chroniony magnetycznym filtrem przeciwkurzowym dolny otwór wentylacyjny, który zezwala na realizację najistotniej naturalnego przepływu powietrza dół->góra. Osłona dolnej komory pokrywy (na zasilacz i dyski) pozwala na montaż wentylatorów, ewentualnie dopełniającej chłodnicy AIO, gdyby użytkownik miał taką potrzebę. Przewidziano także komfortowy kanał na przewody PCI-E zasilające kartę graficzną. Zadbano dodatkowo o wygodną i przestronną część serwisową. Ma ona głębokość do 29 mm, wyposażona została w liczne – 24 sztuki – zaczepy na opaski zaciskowe dla ulepszonego i bardziej estetycznego ułożenia przewodów, ma również własne kanały wentylacyjne.

Dyski twarde 3,5", maksymalnie dwa, montuje się na antywibracyjnych gumkach, co zasadniczo wznosi kulturę działania komputera w obudowach Regnum RG6V. W identyczny sposób wewnątrz struktury Natissis zamontować można do 4 dysków twardych lub nośników SSD w formacie 2,5". We wszelkich przypadkach możliwe jest komfortowe wypięcie nośnika danych bez konieczności odkręcania śrubek mocujących.


System chłodzenia

obudowa Regnum RG6V Evo TG ARGB wyposażona jest w liczne i rozległe otwory wentylacyjne a także w cztery wentylatory wysokociśnieniowe Stella HP ARGB CF 120 mm. Trzy z nich zamontowane są z przodu, jeden z tyłu. Zapewnia to wysoki przepływ powietrza i generuje delikatne nadciśnienie, co pomaga utrzymać czystość wewnątrz obudowy. Odpieraniem kurzu w największym stopniu zajmuje się komplet seryjnych filtrów: z przodu, na górze i pod zasilaczem. Użytkownik może doposażyć obudowę SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB we w sumie 8 wentylatorów 120 mm. Realny jest także montaż 140-milimetrowych modeli: 2 z przodu i 2 na górze.

System powietrznego chłodzenia procesora może posiadać wysokość 162 mm. Obudowy Regnum RG6V pomieszczą także zintegrowane systemy chłodzenia cieczą (AIO). Ich radiatory mogą posiadać wielkość: 120/140/240/280/360 (z przodu), 120/140/240/280 (podwieszone pod topem) lub 120 mm (z tyłu). Karta graficzna wraz z rozbudowanym systemem jej chłodzenia może być długa na 360 mm.


Miejsce na pojemne dyski twarde, a także nośniki SSD

we wnętrzu pokrywy Regnum RG6V Evo TG ARGB pomieścić można do 4 urządzeń 2,5" (dyski twarde HDD albo nośniki SSD) albo 2 dyski 3,5" + 2× 2,5". W każdym przypadku montaż odbywa się z wykorzystaniem gumowych antywibracyjnych elementów, co obniża poziom hałasu działającego komputera. Dyski twarde instaluje się w powietrznych kanałach wentylacyjnych, co ogranicza ich temperaturę działania.


Główne atrybuty obudowy SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB:

  • Przestronna i ergonomiczna dwukomorowa struktura Natissis z obszerną zatoką serwisową.
  • Wyjątkowo efektywna wentylacja m.in. Dzięki czterem wentylatorom Stella HP CF 120 mm.
  • System adresowalnego podświetlenia LED wraz z kontrolerem Nano-Reset ARGB i możliwością synchronizacji z kompatybilnymi płytami głównymi.
  • duża kompatybilność z systemami chłodzenia cieczą (AIO): 120/140/240/280/360 mm z przodu, 120/140/240/280 mm na górze, a także 120 mm z tyłu.
  • Przewiewny front rodzaju „mesh", pełny zestaw filtrów przeciwkurzowych: z przodu, na spodzie obudowy, na górze.
  • Kompatybilność z długimi kartami graficznymi (do 360 mm) i wysokimi zestawami chłodzenia powietrznego CPU (do 162 mm).
  • Możliwość montażu czterech nośników 2,5" lub dwóch dysków 2,5" wraz dwoma 3,5" z gumowymi wygłuszeniami.
  • System aranżacji okablowania z licznymi przepustami i 24 zaczepami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.