Menu

Obudowa SILENTIUMPC Ventum VT4V Evo TG ARGB

Cechy produktu
  • Producent SilentiumPC 
Opis

W pełni biała pokrywa Ventum VT4V Evo TG ARGB White podkreśla się szczególnie wysokim przepływem powietrza zapewnionym przez otwarty przedni panel i cztery wysokociśnieniowe i podświetlone wentylatory Pulsar HP ARGB 120 mm CF. Oryginalną zaletą jest także możliwość zamontowania zintegrowanego zestawu chłodzenia cieczą (AIO) nawet w rozmiarze 280 mm na górze obudowy niezależnie od wysokości zaimplementowanych pamięci RAM. W skład rodziny VT4 wchodzą: Ventum VT4 TG z panelem bocznym ze szkła hartowanego, Ventum VT4V TG z kompletem czterech wentylatorów, Ventum VT4V Evo TG ARGB także z czterema wentylatorami, ale z podświetleniem LED ARGB, jak dodatkowo rodzynek w ofercie Ventum VT4V Evo TG ARGB White czyli wersja biała ze zjawiskowymi wentylatorami Pulsar HP ARGB 120 mm CF.

Dla użytkowników preferujących białą stylistykę stanowiska komputerowego przygotowana została atrakcyjnie wyglądająca pokrywa Ventum VT4V Evo TG ARGB White. Intensywny biały lakier znalazł się na niemal każdym widocznym jej elemencie: wewnętrznej strukturze, przednim panelu, jak i górnym filtrze przeciwkurzowym. Uroku dodają też, zarezerwowane dla tego modelu, wentylatory Pulsar HP ARGB 120 mm CF, których choćby ramki przepuszczają światło, co w połączeniu z białym kolorem pokrywy kreuje niepowtarzalny efekt.

Ventum VT4V Evo TG ARGB White bazuje na przestronnej strukturze, która pomieści karty graficzne długie na 345 mm, a powietrzny system chłodzenia procesora o wysokości 159 mm. Układ chłodzenia cieczą (AIO) w wymiarze 240 lub 280 mieści się bezkolizyjnie na górze pokrywy albo jej przodzie. Dostęp świeżego powietrza zagwarantuje przewiewny front z licznymi otworami o średnicy 0,9 mm. Tym samym SilentiumPC Ventum VT4V Evo TG ARGB White sprawdzi się jako podstawa choćby dla wyjątkowo wydajnych komputerów zaopatrzonych np. W 12-rdzeniowe, wysokotaktowane procesory, a także innowacyjne karty graficzne z podwyższonym TDP i rozbudowanym układem chłodzenia.

idealna wentylacja

optymalny przepływ powietrza przez obudowę jest niezbędny dla zapewnienia niskich temperatur zainstalowanych wewnątrz elementów. Wentylację wzmagają cztery wysokociśnieniowe wentylatory SilentiumPC Pulsar HP ARGB w wymiarze 120 mm, których maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Zapewniają one nie tylko wysoki przepływ powietrza, ale także sprawdzą się na gęstej chłodnicy zestawu AIO, co wznosi ich uniwersalność.

liczba i wariant zainstalowanych wentylatorów zależy od wersji obudowy Ventum VT4: od dwóch do czterech, z opcją montażu w sumie ośmiu:

Ventum VT4 TG: 2 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),

Ventum VT4V TG: 4 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu oraz z tyłu),

Ventum VT4V Evo TG ARGB: 4 × Stella HP ARGB 120 mm CF (z przodu i z tyłu),

Ventum VT4V Evo TG ARGB White: 4 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),

Odbieraniem energii grzewczej z procesora może zająć się wysoki na 159 mm układ chłodzenia powietrznego albo komplet chłodzenia cieczą (All-In-One AIO). W drugim wariancie, jego chłodnica może być umieszczona z przodu (240 albo 280 mm) albo na górze (240 albo 280 mm). AIO 120 mm zmieści się także na tylnej ściance obudowy. Top Ventum VT4V Evo TG ARGB White został podniesiony na tyle, aby podwieszona pod nim chłodnica AIO mijała się z płytą główną, a więc i zainstalowanymi na niej modułami pamięci RAM. Tym samym mogą być one niemalże dowolnie wysokie i ich ewentualne podświetlenie LED nie będzie przesłaniane przez układ chłodzenia cieczą.

System wentylacji pokrywy Ventum VT4V Evo TG ARGB White można rozbudować do maksymalnie 8 wentylatorów 120 mm (trzy z przodu, dwa na górze, jeden z tyłu i dwa na osłonie dolnej komory). Wentylatory w rozmiarze 140 mm zmieszczą się w liczbie dwóch z przodu , a także kolejnych dwóch na jej górze.

Przed dostawaniem się zabrudzeń do wnętrza komputera chroni zestaw filtrów przeciwkurzowych pod zasilaczem oraz na topie pokrywy, komfortowo mocowane z wykorzystaniem magnesów i specjalnie zaprojektowany przedni panel z niewielkimi otworami o średnicy wynoszącej około 0,9 mm. Wystarczy go przetrzeć ściereczką, by zdjąć z niego wyłapaną warstwę kurzu. Powietrze może swobodnie przepływać poprzez te otwory, co produktywnie ogranicza temperaturę podzespołów zamontowanych we wnętrzu obudowy.

Miejsce na dyski twarde i nośniki SSD

W dolnej komorze i zatoce serwisowej Ventum VT4V Evo TG ARGB White przewidziano miejsce na dwa dyski 3,5 montowane z wykorzystaniem śrub z gumą redukującą wibracje, a także trzy nośniki 2,5 dokręcane do przegrody, na jej tylnej stronie w specjalnych szynach.

USB i audio

Górny panel wejść/wyjść składa się z dwóch portów USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), portów audio (dla słuchawek oraz mikrofonu) jak i przycisków POWER i RESET. Po podłączeniu kontrolera Nano-Reset ARGB pod RESET pełni on funkcję kontroli podświetlenia LED.

Ventum VT4V z wyśmienitą wentylacją V

Aż trzy typy pokrywy Ventum VT4 opisane są dodatkowym oznaczeniem V, które wskazuje nie tylko na przedni panel o szczególnie wysokim przepływie powietrza, lecz także na obecność przynajmniej czterech wentylatorów seryjnie zamontowanych we wnętrzu. Mowa o: Ventum VT4V TG (4 × Sigma HP 120 mm CF), Ventum VT4V Evo TG ARGB (4 × Stella HP ARGB 120 mm CF), a także Ventum VT4V Evo TG ARGB White (4 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF).

Wszystkie obudowy z oznaczeniem VT4V wyekwipowane są w rozgałęziacz umożliwiający podłączenie wszelkich wentylatorów do jednego złącza w płycie głównej lub kontrolerze.

System adresowalnego podświetlenia LED

pokrywa SilentiumPC Ventum VT4V Evo TG ARGB White wyposażona jest w zespół czterech wentylatorów wysokociśnieniowych: Pulsar HP ARGB 120 mm CF. Trzy z nich zamontowane są z przodu obudowy, zaś czwarty na tylnej jej ściance. Generują one nie tylko obszerny przepływ powietrza, lecz także nadciśnienie, co pomaga utrzymać czystość w środku komputera. Do zestawu załączony został innowacyjny kontroler adresowalnego podświetlenia LED Nano-Reset ARGB z kilkudziesięcioma trybami: zróżnicowane efekty, zadane barwy. W zestawie znajduje się dodatkowo rozdzielacz na w sumie 5 sprzętów ARGB oraz 5 wentylatorów, co zezwala na ich podłączenie do jednego gniazda w kontrolerze lub płycie głównej.

Kompatybilność systemu adresowalnego podświetlenia LED ARGB

Użytkownik może zdecydować o podłączeniu wentylatorów Pulsar HP ARGB 120 mm CF bezpośrednio do płyty głównej, żeby z poziomu jej oprogramowania sterować podświetleniem. Kompatybilne płyty główne zaopatrzone są w 3-pinowe złącze ARGB w systemie 2+1. Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync i MSI Mystic Light. Gigabyte RGB Fusion 2.0 (wyłącznie w systemie 2+1 z jednym pustym wyprowadzeniem między pinami) na większości płyt głównych tego producenta obsługiwany jest natywnie. Inne systemy adresowalnego oświetlenia ponadto są obsługiwane, jeśli są kompatybilne z wymienionymi. Wystarczy końcówkę spiętych ze sobą przewodów ARGB wpiąć w adekwatne złącze płyty głównej, a jej oprogramowanie umożliwi sterowanie kolorami i wzorami oświetlenia.

System adresowalnego podświetlenia LED ARGB (5 V) jest w pełni kompatybilny z innymi urządzeniami SilentiumPC ARGB. To m.in. Zestawy zintegrowanego chłodzenia cieczą Navis Evo ARGB, coolery powietrzne z podświetleniem ARGB, paski LED Aurora Stripes ARGB, wentylatory Stella i Corona w systemie ARGB.


Pozostałe cechy
Miejsca na karty powiększeń: 7 Filtry przeciwkurzowe: góra (magnes), dół (magnes), siatka z przodu z otworami o średnicy ~0,9 mm Maksymalna długość karty graficznej: 345 mm Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 159 mm Maksymalna długość zasilacza: 180 mm System chłodzenia (4 wentylatory w komplecie, maksimum 8): o Przód: 3 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) o Tył: 1 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) Kompatybilność z AIO: o Przód: 1 × 120/140/240/280 mm o Góra: 1 × 120/140/240/280 mm o Tył: 1 × 120 mm
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.