Menu

Obudowa SILENTIUMPC Ventum VT4V TG

Cechy produktu

  • Producent SilentiumPC 

Opis

obudowa Ventum VT4V TG wyróżnia się niezwykle wysokim przepływem powietrza zapewnionym poprzez otwarty przedni panel oraz cztery wysokociśnieniowe wentylatory Sigma HP 120 mm CF. Unikalną zaletą jest także możliwość zamontowania zintegrowanego zestawu chłodzenia cieczą (AIO) nawet w wymiarze 280 mm na górze obudowy niezależnie od wysokości zastosowanych pamięci RAM. W skład rodziny VT4 wchodzą: Ventum VT4 TG z panelem bocznym ze szkła hartowanego, Ventum VT4V TG z kompletem czterech wentylatorów, Ventum VT4V Evo TG ARGB także z czterema wentylatorami, lecz z podświetleniem LED ARGB, jak też rodzynek w ofercie Ventum VT4V Evo TG ARGB White czyli wersja biała ze zjawiskowymi wentylatorami Pulsar HP ARGB 120 mm CF.

Ventum VT4V TG bazuje na przestronnej strukturze, która pomieści karty graficzne długie na 345 mm, a powietrzny system chłodzenia procesora o wysokości 159 mm. Układ chłodzenia cieczą (AIO) w rozmiarze 240 lub 280 mieści się bezkolizyjnie na górze obudowy albo jej przodzie. Dostęp świeżego powietrza zapewnia przewiewny front z licznymi otworami o średnicy 0,9 mm. Tym samym SilentiumPC Ventum VT4V TG sprawdzi się jako podstawa choćby dla wyjątkowo sprawnych komputerów wyposażonych np. W 12-rdzeniowe, wysokotaktowane procesory i innowacyjne karty graficzne z podwyższonym TDP i rozbudowanym układem chłodzenia.

idealna wentylacja
optymalny przepływ powietrza przez obudowę jest niezbędny dla zapewnienia niskich temperatur zainstalowanych w środku elementów. Wentylację wzmagają cztery wysokociśnieniowe wentylatory SilentiumPC Sigma HP w rozmiarze 120 mm, których maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Zapewniają one nie tylko wysoki przepływ powietrza, lecz także sprawdzą się na gęstej chłodnicy zestawu AIO, co podciąga ich uniwersalność.

ilość i typ zainstalowanych wentylatorów zależy od wersji pokrywy Ventum VT4: od dwóch do czterech, z opcją montażu w sumie ośmiu:

  • Ventum VT4 TG: 2 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),
  • Ventum VT4V TG: 4 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu i z tyłu),
  • Ventum VT4V Evo TG ARGB: 4 × Stella HP ARGB 120 mm CF (z przodu oraz z tyłu),
  • Ventum VT4V Evo TG ARGB White: 4 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF (z przodu oraz z tyłu),

Odbieraniem energii grzewczej z procesora może zająć się wysoki na 159 mm układ chłodzenia powietrznego lub komplet chłodzenia cieczą (All-In-One AIO). W drugim wariancie, jego chłodnica może być umieszczona z przodu (240 lub 280 mm) albo na górze (240 lub 280 mm). AIO 120 mm zmieści się także na tylnej ściance pokrywy. Top Ventum VT4V TG został podniesiony na tyle, żeby podwieszona pod nim chłodnica AIO mijała się z płytą główną, a więc i zainstalowanymi na niej modułami pamięci RAM. Tym samym mogą być one niemalże dowolnie wysokie i ich ewentualne podświetlenie LED nie będzie przesłaniane przez układ chłodzenia cieczą.

System wentylacji pokrywy Ventum VT4V TG można rozbudować do maksymalnie 8 wentylatorów 120 mm (trzy z przodu, dwa na górze, jeden z tyłu i dwa na osłonie dolnej komory). Wentylatory w wymiarze 140 mm zmieszczą się w liczbie dwóch z przodu oraz kolejnych dwóch na jej górze.

Przed dostawaniem się zabrudzeń do wnętrza komputera broni pakiet filtrów przeciwkurzowych pod zasilaczem i na topie pokrywy, wygodnie mocowane z zastosowaniem magnesów, a także specjalnie zaprojektowany przedni panel z niewielkimi otworami o średnicy wynoszącej około 0,9 mm. Starczy go przetrzeć ściereczką, aby zdjąć z niego wyłapaną warstwę kurzu. Powietrze może luźno przepływać przez te otwory, co wydajnie zniża temperaturę podzespołów zamontowanych we wnętrzu obudowy.

Miejsce na dyski twarde oraz nośniki SSD
W dolnej komorze, a także zatoce serwisowej Ventum VT4V TG przewidziano miejsce na dwa dyski 3,5 montowane z zastosowaniem śrub z gumą redukującą wibracje oraz trzy nośniki 2,5 przykręcane do przegrody, na jej tylnej stronie w specjalnych szynach.

USB i audio
Górny panel wejść/wyjść składa się z dwóch portów USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), portów audio (dla słuchawek i mikrofonu) jak i przycisków POWER i RESET.

Ventum VT4V z świetną wentylacją V
Aż trzy rodzaje pokrywy Ventum VT4 opisane są dodatkowym oznaczeniem V, które wskazuje nie tylko na przedni panel o bardzo wysokim przepływie powietrza, lecz także na występowanie przynajmniej czterech wentylatorów seryjnie zamontowanych wewnątrz. Mowa o: Ventum VT4V TG (4 × Sigma HP 120 mm CF), Ventum VT4V Evo TG ARGB (4 × Stella HP ARGB 120 mm CF), a także Ventum VT4V Evo TG ARGB White (4 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF).

Wszystkie pokrywy z oznaczeniem VT4V wyekwipowane są w rozgałęziacz umożliwiający podłączenie wszystkich wentylatorów do jednego złącza w płycie głównej albo kontrolerze.


Pozostałe cechy
Miejsca na karty powiększeń: 7 Filtry przeciwkurzowe: góra (magnes), dół (magnes), siatka z przodu z otworami o średnicy ~0,9 mm Maksymalna długość karty graficznej: 345 mm Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 159 mm Maksymalna długość zasilacza: 180 mm System chłodzenia (4 wentylatory w zestawie, maksimum 8): o Przód: 3 × Sigma HP 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) o Tył: 1 × Sigma HP 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) Kompatybilność z AIO: o Przód: 1 × 120/140/240/280 mm o Góra: 1 × 120/140/240/280 mm o Tył: 1 × 120 mm

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.