Menu

iRobot Roomba i7

Cechy produktu
 • Producent iRobot 
 • Wysokość 95 cm
 • Szerokość 33 cm
 • Kolor czarny 
Opis

iRobot Roomba i7

Nowy automatyczny odkurzacz amerykańskiej firmy iRobot. Urządzenie kolekcji i7 w porównaniu do poprzedniczki Roomby 980, odmienione zostało zarówno konstrukcyjnie jak i systemowo. Robot sprzątający ma silnik zasysający, który został przeniesiony z kosza na zanieczyszczenia do urządzenia. Przejście z iAdapt 2.0 na 3.0 zezwala na iRobot Roomba i7 skanowanie obszaru sprzątanego oraz tworzenia wirtualnej mapy dostępnej w aplikacji iRobot HOME. Odnowione systemy odkurzające (silnik, szczotki główne i boczna) jak i charakterystyka pracy, pozycjonują nowość od iRobot jako wysokiej klasy samoczynny odkurzacz.


iAdapt 3.0

Nowa odsłona nawigacji iAdapt 3.0, iż Roomba i7 podczas jazdy na bieżąco analizuje otoczenie. System we współpracy z kamerą nawigacyjną, stwarza wirtualną mapę obszaru pracy i uczy się jejwydajniej poruszać się po Twoim domu. IAdapt 3.0 stosowany w Roombie i7 oferuje możliwości zbliżone do robotów sprzątających innych marek. Przejście przez iRobot w kolekcji "i" na wyższy system potwierdza iż amerykańska marka w końcu goni konkurencje. Użytkownik może dzisiaj, nie tylko oglądać robota jak sprzątaw dodatku wybierać, którym pomieszczeniem ma zająć się Roomba i7. Funkcja ta dostępna jest z poziomu aplikacji połączonej uprzednio z automatycznym odkurzaczem przez WiFi.
Nawigacja optyczna - Smart Mapping

iRobot w nowej kolekcji robotów sprzątających, pozostaje przy nawigacji za pomocą kamery. Oko optyczne na bieżąco mapuje powierzchnie co skutkuje 100% pokryciem powierzchni sprzątanej. Porusza się pasek przy pasku, dzięki czemu Roomba osiąga istotnie udoskonalone rezultaty sprzątaniem w porównaniu z urządzeniami poruszającymi się chaotycznie. Kamera zezwala na i7 precyzyjną orientacje w terenie. Pozwala to aby urządzenie w przypadku wyczerpania baterii w trakcie pracy (po naładowaniu), wróciło do miejsca w którym została ona przerwana żeby ją kontynuować.
Aplikacja przenośna iRobot HOME

iRobot wyposażył serie i7 w aplikacje mającą widocznie przydatniejsze funkcje względem poprzedniej wersji. Robot formuje mapę mieszkania, którą możemy odtworzyć na telefonie. Pozwala na to wyboru wnętrza które chcemy, by było w danym momencie posprzątane.cieszyć się tymi rozwiązaniami włącz inteligentne mapy w aplikacji iRobot HOME. Aplikacja oferuje na dodatek możliwość zaprogramowania harmonogramu sprzątania, a także włączenia robota. IRobot HOME generuje raporty dzięki którym użytkownik ma możliwość weryfikacji wydajność odkurzania robota sprzątającego podczas danego cyklu pracy.


3-stopniowy system sprzątania

klasyczny dla Roomba system odkurzania składający się z pracy szczotki bocznej, 2 gumowych szczotek głównych, a także silnika 2 generacji znajdującego się w urządzeniu a nie jak w przypadku każdej poprzedniej linii – w koszu na skażenia. Specyficzne dla takiej współpracy podzespołów są nieprzeciętne efekty sprzątania na dywanach. Nie nowoczesny ale sprawdzony system którego firma trzyma się od pierwszych linii robotów zapewnia stabilną prace samoczynnego odkurzacza który gwarantuje wspaniałe efekty sprzątania.Dirt Detect

Jest to czujnik umiejscowiony na spodzie urządzenia, którego zadaniem jest wykrywanie miejsc bardziej zabrudzonych. Gdy automatyczny odkurzacz napotka obszary o obszerniejszym natężeniu skażeń, poświęci im więcej czasu podczas sprzątania. Skutkuje to dokładnym posprzątaniem całego obszaru. Funkcja Dirt Detect znakomicie sprawdza się na dywanach, gdzie skażenia często kumulują się w określonych obszarach.Silnik

Najnowszy odkurzacz samojezdny Roomba i7, wyposażony został w odmieniony względem poprzedników silnik. Udoskonalona i położenie turbinki, pozytywnie wpływają na powiększenie mocy ssącej urządzenia. W robota seri i7 nie występuje technologia Carpet Boost - siła zasysania jest zawsze taka sama, nie zależnie od typu powierzchni sprzątanej.


Filtr powietrza

iRobot wyposażył jednocześnie serie „i" jak i „e" taki sam system filtracji zanieczyszczeń. Jest oparte on głównie na efektywnej pracy dwóch filtrów – kartonikowego HEPA, który ma zatrzymać najdrobniejsze pyłki kurzu, a także siateczkowego służącego do wyłapywania pokaźniejszych drobinek zanieczyszczeń. System filtrów jest niesamowicie ważnym elementem każdego automatycznego odkurzacza. Filtry znajdujące się w Roomba i7 efektywnie filtrują powietrze zatrzymując podczas pracy robota, zanieczyszczenia, pyłki kurz itp. Bezpiecznie w koszu na brud.Szczotki główne gumowe Dual Multi AeroForce

wytworzone z wytrzymałej gumy, poruszają się synchronicznie z dużą szybkością w przeciwnym kierunku, sprawnie pochłaniają zanieczyszczenia suche znajdujące się na powierzchni sprzątanej. Względem poprzednich kolekcji gumowe łopatki rozmieszczone na szczotce zostały odrobinę wydłużone, szczotki różnią się też kolorem. Sprawne odkurzanie iRobot Roomba i7 opiera się na pracy szczotek głównych są one szczególnie ważnym elementem całej konstrukcji robota. Charakterystyka ich pracy gwarantuje im wyśmienite efekty sprzątania na powierzchniach dywanowych. Ruch szczotek w trakcie odkurzania genialnie „rozczesuje" dywany i wykładziny umożliwiając dostanie się to skażeń zaplątanych lub wdeptanych w dywan.


Szczotka boczna

Szczotka boczna umiejscowiona z przodu po prawej stronie robota, odpowiedzialna jest za wymiatanie skażeń z miejsc nie przystępnych dla szczotek głównych. Poprzez wzgląd na obecność tylko jednej wirującej szczotki bocznej iRobot Roomba i7 podczas sprzątania stosuje specjalnie dostosowany tryb jazdy tak aby znajdować się przy ścianie właśnie od strony szczotki bocznej, tak żeby wymiotła wszelkie zanieczyszczenia wprost w obszar pracy automatycznego odkurzacza.


Dual Mode

Akcesorium stosowane w celu wyznaczenia wirtualnej strefy nie przejezdnej dla iRobot Roomba i7. Dual Mode posiada dwa tryby tworzenia stref zakazanych:
1. Ściana - blokuje przejazd pomiędzy obszarami pracy o długości 3 metrów.
2. Pierścień - Służy do tworzenia strefy, w które robot ma nie wjeżdżać. Promień pierścienia ochronnego wynosi 60 cm od środka wirtualnej ściany.


Funkcja Clean Spot

iRobot Roomba i7 wyekwipowana została w specjalną funkcje umożliwiającą sprzątanie miejscowe w wybranym przez użytkownika momencie. Robot sprzątający po aktywacji Clean Spot, inicjuje odkurzanie w miejscu w którym obecnie przebywa, zataczając okręgi systematycznie je zwiększając. Po ukończeniu cyklu sprzątania miejscowego, robot zatrzyma się w oczekiwaniu na dalsze polecenia. Funkcja ta sprawdza się doskonale w przypadkach gdy rozsypie się cukier, sól, mąka itp. Nie ma potrzeby uruchamiać wtedy iRobot Roomba i7 by sprzątał cały obszar roboczy, wystarczy ustawić robota w tym miejscu i aktywować funkcje Clean Spot.


Czujniki spadku

iRobot Roomba i7 wyekwipowany jest w typowe czujniki odpowiedzialne za wykrywanie wszelkich uskoków czy spadków. System czujników nieprzerwanie skanuje otoczenia gwarantując bezpieczeństwo podczas pracy robota.Kosz na skażenia

pokaźna zmiana względem wszelkich poprzednich modeli iRobot Roomba. Z kosza usunięty został silniczek formujący siłę zasysającą. Wiatraczek znajduje się dzisiaj w robocie. Rozwiązanie to poprawiło siłę pobierania zanieczyszczeń ze szczotek głównych. Umożliwiło w dodatku konserwacje pojemnika na skażenia poprzez umycie go pod wodą, gdyż w jego konstrukcji nie znajdują się już żadne mechaniczne bądź elektroniczne podzespoły.


Akumulator Li-ion 1800mAh

iRobot zastosował w robotach linii i7 baterie litowo jonową 1800mAh. Pojemność akumulatora względem Roomba 980 została istotnie zmniejszona. Bateria zastosowana w nowym automatyczny odkurzaczu iRobot proponuje ok. 75 min pracy. Technika Litowo-jonowa którą wykorzystano gwarantuje brak efektu pamięci – pojemność akumulatora nie zniża się z każdym kolejnym cyklem. Li-Ion stosowana w większości akumulatorów drobnego kalibru, świetnie utrzymuje przepływ energii z akumulatora do robota.


Harmonogram pracy robota sprzątającego

Użytkownik ma do dyspozycji funkcje planowania pracy samoczynnego odkurzacza. Polega ona na mobilnym ustawieniu (z skrupulatnością do dnia i godziny), cyklów pracy iRobot Roomba i7. Prawidłowo zaprogramowany harmonogram powoduje ze robot żyje własnym życiem nie absorbując uwagi użytkownika.


automatyczny powrót na stacje ładującą

iRobot Roomba i7, po odkurzeniu całego obszaru sprzątanego samodzielnie powróci na stacje ładującą. W sytuacji gdy robot nie posprząta całego obszaru a rozładuje mu się akumulator, wróci na stacje i po naładowaniu baterii, powróci w miejsce przerwania cyklu w celu dokończenia go.


informacje technologiczne:
 • Producent: iRobot
 • Model: Roomba i7 (i7158)
 • Czas pracy: 75 minut
 • Czas ładowania: 180 minut
 • pojemność zbiornika na kurz: 0,4 l
 • wariant filtru: AeroForce
 • wymiary:
 • średnica: 33,5 cm
 • wysokość: 9,3 cm
 • Gwarancja: 3 lata / 36 miesiące
Zawartość zestawu

 • iRobot Roomba i7
 • Zintegrowana stacja dokująca
 • Wirtualna ściana Dual Mode (2 baterie AA dołączone)
 • Dodatkowy filtr powietrza
 • Akumulator iRobot Li-Ion 1800mAh (w urządzeniu)
 • Dodatkowa szczotka boczna
 • Instrukcja obsługi i prędki start
 • Karta gwarancyjna w języku Polskim - Gwarancja 3 lata od daty zakupy.


Powyższe opracowanie graficzne i tekstowe stanowi wyłączną własność firmy International Robotics by Piotr Kruszewski. Zakazuje się powielania, fotokopiowania i rozpowszechniania lub w jakikolwiek inny sposób użytkowania materiałów na jakichkolwiek polach eksploatacji bez pisemnej zgody właściciela. W sytuacji naruszenia ww. Zakazu zastrzegamy sobie prawo do dochodzenia wszelkich roszczeń przewidzianych przez obowiązujące przepisy prawa.

Opinie - 4 opinie + Dodaj opinie
Marek Białołeka - Wystawiona 2 lata temu
Bardzo przydatne urządzenie. Zmniejsza ilość kurzu i brudu w domu, a poza tym pozwala zaoszczędzić czas na codziennych porządkach.
Kalina - Wystawiona 2 lata temu
Roomba jest świetna. Polecam każdemu kto nienawidzi tak jak ja odkurzać. dzięki niej zapomni o odkurzaniu na zawsze
Dawid - Wystawiona 2 lata temu
Najlepszy robot odkurzający na rynku. Warto wydać pieniądze żeby odkurzał w naszym domu. Jeździ inteligentnie i dobrze odkurza. Na jednym ładowaniu na pewno wysprząta mieszkanie
Punia - Wystawiona rok temu
roomba jest świetna, ma tę moc, czarodziejka po prostu znajduje tyle brudu ile nie jestem w stanie sobie wyobrazić że jest w mieszkaniu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.