Menu

Bridgestone Blizzak LM-001 235/45 R20 96 H

Cechy produktu
  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 235 
  • Wysokość profilu 45 
  • Średnica osadzenia R20 
  • Indeks nośności 96 
  • Indeks prędkości
  • Typ pojazdu osobowy 
Opis

Bridgestone Blizzak LM001 opona zimowa klasy premium, produkowana dla samochodów osobowych i stworzona od sezonu zimowego 2014. Posiada kierunkowy bieżnik, zaopatrzony w pojemne skośne rowki i dużą ilość lameli. Dzięki czemu opona poprawnie wgryza się w śnieg i jest jednostajna w czasie hamowania na nim. Dobra przyczepność na mokrej nawierzchni została osiągnięta dzięki zaokrągleniu narożników bloków bieżnika. Sprężystość gumy w ujemnych temperaturach to kolejna prekursorska cecha tego modelu - do produkcji mieszanki Bridgestone zastosował technologię NanoPro-Tech.

Bridgestone Blizzak LM001 to jeden z najlepszych dostępnych na rynku modeli opon zimowych. Opona ta plasuje się w czołówce opon zimowych i zadowala się szczególnie pochlebnymi opiniami użytkowników. Nie zawodzi w żadnych warunkach zimowych, co potwierdzają liczne testy ADAC.

Model w testach:

  • 2015: test "ADAC" w rozmiarze 205/55 R16, 5. Miejsce - najkorzystniejsza na suchą i mokrą nawierzchnię
  • 2015: test "ADAC" w wymiarze 165/70 R14, 5. Miejsce - opona dobra
  • 2014: test ADAC w wymiarze 195/65 R15, 2. Miejsce - opona niezwykle polecana

Opis producenta: Bridgestone, mimo iż powstał dopiero w latach 30-tych XIX wieku, jest obecnie jednym z trzech największych potentatów w branży opon. Marka założona przez syna krawca Shojiro Ishibashi, na początku działalności produkowała obuwie. Towar ten był tak prawidłowy, iż został zaadoptowany poprzez japońskie wojsko. Pierwsza opona została wykonana w 1930 roku. Chcąc przystąpić do ekspansji innych rynków, Ishibashi wiedziałmarka musi posiadać poprawnie kojarzącą się nazwę. Przetłumaczone zostało nazwisko założyciela, i tak oto powstała nazwa Bridgestone (Ishi-bashi). Bridgestone staje się głównym dostawcą dla aut i motocykli takich jak Honda, Suzuki, Toyota i Yamaha. W miarę rozwoju swojej działalności, Bridgestone dokonuje zakupu marki Firestone Tire and Rubber Company, jednak przez długi czas obie producenta pozostają osobnymi podmiotami.

Opony Bridgestone są wysokiej klasy produktem, uwielbianym poprzez kierowców na całym świecie. Wysoka jakość w porównaniu z umiarkowaną ceną, jest atutem którym Bridgestone zdobył pozycję lidera w branży. W 1996 roku do grupy dołącza Dayton. Bridgestone odnosi jeszcze liczne sukcesy w sportach motorowych, a od 2007 do 2010 roku był jedynym dostawcą opon dla F1.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.