Menu

Bridgestone Blizzak LM-005 185/65 R15 92 T

Cechy produktu

  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 185 
  • Wysokość profilu 65 
  • Średnica osadzenia R15 
  • Indeks nośności 92 
  • Indeks prędkości
  • Typ pojazdu osobowy 

Opis

idealne do jazdy poprzez całą zimę

Bridgestone BLIZZAK LM005 to opony zimowe, które gwarantują kierowcom pełną kontrolę w warunkach zimowych.

  • perfekcyjne atrybuty na śniegu i lodzie
  • Najwyższa w klasie przyczepność i wydajność hamowania na mokrej nawierzchni*
Krótsza droga hamowania na śniegu i lodzie

Połączenie lameli dwuwymiarowych w środkowej części z lamelami trójwymiarowymi w okolicy barku stanowi gwarancję skrócenia drogi hamowania na śniegu i lodzie.

pokaźniejsza przyczepność na śniegu

Rowki w zarysie zygzaka z ustawionymi pod kątem krawędziami poprawę przyczepności dzięki rozszerzeniu powierzchni kontaktu pomiędzy śniegiem w rowkach a śniegiem na drodze.

Najwyższa w swej klasie przyczepność i efektywność hamowania na mokrej nawierzchni

Nowa nanoselektywna technika wytwarzania ulepszone rozłożenie cząstek krzemionki w mieszance Nano Pro-tech™, co przekłada się na najlepsze w klasie atrybuty w zakresie hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni1. Znalazło to potwierdzenie w testach TÜV oraz badaniach przeprowadzonych w celu przyznania unijnej etykiety opony klasy „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opis producenta: Bridgestone, mimo że powstał dopiero w latach 30-tych XIX wieku, jest aktualnie jednym z trzech największych potentatów w branży opon. Producent założona przez syna krawca Shojiro Ishibashi, na początku działalności produkowała obuwie. Artykuł ten był tak korzystny, iż został zaadoptowany przez japońskie wojsko. Pierwsza opona została wykonana w 1930 roku. Chcąc przystąpić do ekspansji innych rynków, Ishibashi wiedziałproducent musi mieć korzystnie kojarzącą się nazwę. Przetłumaczone zostało nazwisko założyciela, i tak oto powstała nazwa Bridgestone (Ishi-bashi). Bridgestone staje się głównym dostawcą dla aut i motocykli takich jak Honda, Suzuki, Toyota i Yamaha. W miarę rozwoju swej działalności, Bridgestone dokonuje zakupu marki Firestone Tire and Rubber Company, jednak poprzez długi czas obie marki pozostają osobnymi podmiotami.

Opony Bridgestone są wysokiej klasy produktem, uwielbianym przez kierowców na całym świecie. Wysoka jakość w porównaniu z umiarkowaną ceną, jest atutem którym Bridgestone zdobył pozycję lidera w branży. W 1996 roku do grupy dołącza Dayton. Bridgestone odnosi dodatkowo liczne sukcesy w sportach motorowych, a od 2007 do 2010 roku był jedynym dostawcą opon dla F1.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.