Menu

Bridgestone Blizzak LM-005 195/65 R15 95 T

Cechy produktu

  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 195 
  • Wysokość profilu 65 
  • Średnica osadzenia R15 
  • Indeks nośności 95 
  • Indeks prędkości
  • Typ pojazdu osobowy 

Opis

wyśmienite do jazdy poprzez całą zimę

Bridgestone BLIZZAK LM005 to opony zimowe, które zapewniają kierowcom całkowitą kontrolę w warunkach zimowych.

  • świetne parametry na śniegu i lodzie
  • Najwyższa w klasie przyczepność i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni*
Krótsza droga hamowania na śniegu i lodzie

Połączenie lameli dwuwymiarowych w środkowej części z lamelami trójwymiarowymi w okolicy barku stanowi gwarancję skrócenia drogi hamowania na śniegu i lodzie.

większa przyczepność na śniegu

Rowki w kształcie zygzaka z ustawionymi pod kątem krawędziami poprawę przyczepności dzięki rozszerzeniu powierzchni kontaktu między śniegiem w rowkach a śniegiem na drodze.

Najwyższa w swej klasie przyczepność i sprawność hamowania na mokrej nawierzchni

Nowa nanoselektywna technika wytwarzania ulepszone rozłożenie cząstek krzemionki w mieszance Nano Pro-tech™, co przekłada się na najlepsze w klasie właściwości w zakresie hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni1. Znalazło to potwierdzenie w testach TÜV oraz badaniach przeprowadzonych w celu przyznania unijnej etykiety opony klasy „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opis producenta: Bridgestone, mimo że powstał dopiero w latach 30-tych XIX wieku, jest obecnie jednym z trzech największych potentatów w branży opon. Marka założona przez syna krawca Shojiro Ishibashi, na początku działalności produkowała obuwie. Produkt ten był tak korzystny, iż został zaadoptowany przez japońskie wojsko. Pierwsza opona została produkowana w 1930 roku. Chcąc przystąpić do ekspansji innych rynków, Ishibashi wiedziałfirma musi posiadać korzystnie kojarzącą się nazwę. Przetłumaczone zostało nazwisko założyciela, i tak oto powstała nazwa Bridgestone (Ishi-bashi). Bridgestone staje się głównym dostawcą dla aut i motocykli takich jak Honda, Suzuki, Toyota i Yamaha. W miarę rozwoju swej działalności, Bridgestone dokonuje zakupu producenta Firestone Tire and Rubber Company, jednak przez długi czas obie firmy pozostają osobnymi podmiotami.

Opony Bridgestone są wysokiej klasy produktem, cenionym poprzez kierowców na całym świecie. Wysoka jakość w porównaniu z umiarkowaną ceną, jest atutem którym Bridgestone zdobył pozycję lidera w branży. W 1996 roku do grupy dołącza Dayton. Bridgestone odnosi jeszcze liczne sukcesy w sportach motorowych, a od 2007 do 2010 roku był jedynym dostawcą opon dla F1.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.