Menu

Bridgestone Blizzak LM-005 205/55 R16 91 T

Cechy produktu
  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 205 
  • Wysokość profilu 55 
  • Średnica osadzenia R16 
  • Indeks nośności 91 
  • Indeks prędkości
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni
Opis
genialne do jazdy poprzez całą zimę

Bridgestone BLIZZAK LM005 to opony zimowe, które zapewniają kierowcom pełną kontrolę w warunkach zimowych.

  • idealne atrybuty na śniegu i lodzie
  • Najwyższa w klasie przyczepność i sprawność hamowania na mokrej nawierzchni*
Krótsza droga hamowania na śniegu i lodzie

Połączenie lameli dwuwymiarowych w środkowej części z lamelami trójwymiarowymi w okolicy barku stanowi gwarancję skrócenia drogi hamowania na śniegu i lodzie.

pokaźniejsza przyczepność na śniegu

Rowki w profilu zygzaka z ustawionymi pod kątem krawędziami poprawę przyczepności dzięki rozszerzeniu powierzchni kontaktu pomiędzy śniegiem w rowkach a śniegiem na drodze.

Najwyższa w swej klasie przyczepność i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni

Nowa nanoselektywna technologia wytwarzania ulepszone rozłożenie cząstek krzemionki w mieszance Nano Pro-tech™, co przekłada się na najkorzystniejsze w klasie właściwości w zakresie hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni1. Znalazło to potwierdzenie w testach TÜV oraz badaniach przeprowadzonych w celu przyznania unijnej etykiety opony klasy „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opis producenta: Bridgestone, mimo że powstał dopiero w latach 30-tych XIX wieku, jest obecnie jednym z trzech największych potentatów w branży opon. Marka założona poprzez syna krawca Shojiro Ishibashi, na początku działalności produkowała obuwie. Produkt ten był tak dobry, iż został zaadoptowany poprzez japońskie wojsko. Pierwsza opona została wykonana w 1930 roku. Chcąc przystąpić do ekspansji innych rynków, Ishibashi wiedziałproducent musi mieć należycie kojarzącą się nazwę. Przetłumaczone zostało nazwisko założyciela, i tak oto powstała nazwa Bridgestone (Ishi-bashi). Bridgestone staje się głównym dostawcą dla aut i motocykli takich jak Honda, Suzuki, Toyota i Yamaha. W miarę rozwoju swojej działalności, Bridgestone dokonuje zakupu firmy Firestone Tire and Rubber Company, jednak przez długi czas obie producenta pozostają osobnymi podmiotami.

Opony Bridgestone są wysokiej klasy produktem, renomowanym poprzez kierowców na całym świecie. Wysoka jakość w porównaniu z umiarkowaną ceną, jest atutem którym Bridgestone zdobył pozycję lidera w branży. W 1996 roku do grupy dołącza Dayton. Bridgestone odnosi ponadto liczne sukcesy w sportach motorowych, a od 2007 do 2010 roku był jedynym dostawcą opon dla F1.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.