Menu

Bridgestone Blizzak LM-005 245/35 R20 95 W

Cechy produktu

  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 245 
  • Wysokość profilu 35 
  • Średnica osadzenia R20 
  • Indeks nośności 95 
  • Indeks prędkości
  • Typ pojazdu osobowy 

Opis

wyśmienite do jazdy poprzez całą zimę

Bridgestone BLIZZAK LM005 to opony zimowe, które gwarantują kierowcom pełną kontrolę w warunkach zimowych.

  • rewelacyjne parametry na śniegu i lodzie
  • Najwyższa w klasie przyczepność i wydajność hamowania na mokrej nawierzchni*
Krótsza droga hamowania na śniegu i lodzie

Połączenie lameli dwuwymiarowych w środkowej części z lamelami trójwymiarowymi w okolicy barku stanowi gwarancję skrócenia drogi hamowania na śniegu i lodzie.

większa przyczepność na śniegu

Rowki w profilu zygzaka z ustawionymi pod kątem krawędziami udoskonalenie przyczepności dzięki zwiększeniu powierzchni kontaktu pomiędzy śniegiem w rowkach a śniegiem na drodze.

Najwyższa w swojej klasie przyczepność i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni

Nowa nanoselektywna technologia wytwarzania lepsze rozłożenie cząstek krzemionki w mieszance Nano Pro-tech™, co przekłada się na najkorzystniejsze w klasie atrybuty w zakresie hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni1. Znalazło to potwierdzenie w testach TÜV i badaniach przeprowadzonych w celu przyznania unijnej etykiety opony klasy „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opis producenta: Bridgestone, mimo iż powstał dopiero w latach 30-tych XIX wieku, jest obecnie jednym z trzech największych potentatów w branży opon. Firma założona poprzez syna krawca Shojiro Ishibashi, na początku działalności produkowała obuwie. Towar ten był tak dobry, że został zaadoptowany przez japońskie wojsko. Pierwsza opona została produkowana w 1930 roku. Chcąc przystąpić do ekspansji innych rynków, Ishibashi wiedziałfirma musi mieć należycie kojarzącą się nazwę. Przetłumaczone zostało nazwisko założyciela, i tak oto powstała nazwa Bridgestone (Ishi-bashi). Bridgestone staje się głównym dostawcą dla aut i motocykli takich jak Honda, Suzuki, Toyota i Yamaha. W miarę rozwoju swej działalności, Bridgestone dokonuje zakupu firmy Firestone Tire and Rubber Company, jednak przez długi czas obie marki pozostają osobnymi podmiotami.

Opony Bridgestone są wysokiej klasy produktem, uwielbianym poprzez kierowców na całym świecie. Wysoka jakość w porównaniu z umiarkowaną ceną, jest atutem którym Bridgestone zdobył pozycję lidera w branży. W 1996 roku do grupy dołącza Dayton. Bridgestone odnosi także liczne sukcesy w sportach motorowych, a od 2007 do 2010 roku był jedynym dostawcą opon dla F1.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.