Menu

Bridgestone Blizzak LM-25 205/50 R17 89 H

Cechy produktu

  • Producent Bridgestone 
  • Szerokość przekroju 205 
  • Wysokość profilu 50 
  • Średnica osadzenia R17 
  • Indeks nośności 89 
  • Indeks prędkości
  • Typ pojazdu osobowy 
  • Efektywność paliwowa
  • Poziom emisji hałasu 72 dB
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Bridgestone Blizzak LM-25 RFT to opony zimowe typu Run Flat, powiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort. Wytworzone dla pojazdów wysokich osiągów, limuzyn, a także samochodów klasy GT.

Te dwa świeże lamelowane modele opon zawdzięczają idealnie jednostajne osiągi najnowszym osiągnięciom Bridgestone w zakresie technice symulacji komputerowej. Zbalansowanie parametrów dotyczących trafnej przyczepności, a także bezpiecznego prowadzenia na lodzie, śniegu oraz błocie pośniegowym przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych atrybuty jezdnych na mokrej, a także suchej nawierzchni jest niezwykle niełatwym zadaniem. Kompromis pozostał jednak osiągnięty dzięki zastosowaniu innowacyjnych energicznych programów symulacji zachowania opony na ośnieżonej i mokrej nawierzchni.

skutkiem badań jest nowy wzór bieżnika ze zmniejszoną o 9% powierzchnią niezabudowaną, gwarantującą ulepszoną przyczepność na lodzie. Soczewkowy zarys klocków bieżnika w jego centralnej części redukuje turbulencje wodne, obniżając w ten sposób ryzyko aquaplaningu. Natomiast blokowy układ klocków w części bocznej bieżnika wpływa na obniżenie poziomu hałasu.

Trójwymiarowe nacięcia krawędzi bieżnika, zaprojektowane przy wykorzystaniu najnowszej technice symulacji nacisku zwiększają twardość klocków o 10% pomimo ich znacznego zagęszczenia, co z kolei wpływa na rozszerzenie przyczepności opony. Taka kompozycja zagwarantuje pokaźniejszą powierzchnię kontaktu opony z nawierzchnią w centralnej części bieżnika, ulepszając w ten sposób przyczepność, a także hamowanie na śniegu i lodzie. Jednocześnie równomierny rozkład sztywności klocków na całej szerokości bieżnika zwiększa odporność opony na nieregularne zużycie.
Mieszanka bieżnika nowych opon posiada niezaprzeczalnie więcej krzemionki aniżeli mieszanka LM18 i LM22. Ta sama formuła znajduje wykorzystanie w LM25V, wpływając na zbalansowanie osiągów na mokrej i suchej nawierzchni i poprawę żywotności opony.
Najpopularniejsze rozmiary nowych opon Blizzak zostały wprowadzone na polski rynek w lipcu 2004. Asortyment dostępnych wymiarów będzie sukcesywnie powiększany w kolejnych latach.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.