Menu

Nokian WR Snowproof 195/65 R15 91 T

Cechy produktu

 • Producent Nokian 
 • Szerokość przekroju 195 
 • Wysokość profilu 65 
 • Średnica osadzenia R15 
 • Indeks nośności 91 
 • Indeks prędkości
 • Typ pojazdu osobowy 
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

nowe opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

świeże Nokian WR Snowproof to potężne i bezusterkowe opony, które zapewniają bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Stworzone specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej pełną kontrolę nawet podczas gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technologia Alpine Sense Grip: świetna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Trafna rzeźba bieżnika pozwala na wydajne likwidowanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, podczas, gdy specyficzne lamele nieprzeciętną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. W dodatku, dzięki zaimplementowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony wyśmienicie sprawdzają się równocześnie w skomplikowanych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: perfekcyjna przyczepność na śniegu i lodzie. Progresywne wypustki Snow Claws powodują, że opona świetnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy zarówno po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także lepsze prowadzenie niezwykle przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla ulepszonej przyczepności podczas hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory rozszerzają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, że auto lepiej trzyma się drogi w dodatku na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka odporność na zjawisko slushplaningu charakterystyczne zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, aby następnie polikwidować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując większe bezpieczeństwo i usprawniając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): pokaźniejszy komfort jazdy dzięki postępowej mieszance gumowej i unikatowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik zezwalając ograniczyć poziom hałasu w środku pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium stworzonych, żeby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof oferują wspaniałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres nowoczesnej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Nowe opony pokaźniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu proponując lepsze prowadzenie jednocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano progresywną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te znakomicie sprawdzają się równocześnie w trudnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Opony cechują się także istotnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa, a także zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach szybkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Oferuje także spory wybór spomiędzy aż 55 wersji wymiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje pokaźny wachlarz opon zimowych – w tym lubiane modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach wymiarowych przypasowanych do aktualnie przystępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof wykonane zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon, a także twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – markę Nokian Tyres, która obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać obszerniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – znakomita przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieoczekiwane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może błyskawicznie stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze cechy ogumienia w trakcie, gdy gwarancja bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze i dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

postępowa technologia Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia nieprzeciętną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, a także bardziej przewidywalne zachowanie, a także obszerniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przychylnej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zagwarantuje bezpieczne i komfortowe prowadzenie i obszerniejszą stabilność i całkowitą kontrolę nawet w nieoczekiwanych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców obszerne wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Kierowca zachowuje całkowitą kontrolę nad pojazdem choćby na granicy przyczepności. Opracowana poprzez Nokian Tyres technologia Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych udoskonaloną przyczepność i obszerniejsza kontrolę nawet w najbardziej arcytrudnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, agresywnej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, żeby oferować obszerniejsze bezpieczeństwo zarówno na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z serii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach rozszerza zdolności samoczyszczące opony dzięki czemu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika typowe lamele o nieregularnych krawędziach i najróżniejszej głębokości tworzą gęstą siatkę zapewniając znakomitą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Nieelastyczne bloki na barku opony zaopatrzone zostały w ciężkie lamele, które poprawiają trakcję. Taka konstrukcja bieżnika zwiększa przyczepność na śniegu oraz ulepszoną kontrolę podczas wchodzenia w zakręty.

postępowe wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony większą stabilność na lodzie i śniegu, nad wyraz w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, choćby na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Zarówno kompozycja opony jak i mieszanka gumowa zastosowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane poprzez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także kolekcję testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

niepodatność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której szczególnie zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z warstwą lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii osiągalne było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają likwidowanie błota pośniegowego i wody, podczas gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika skutecznie odprowadzają wodę spod kół, by następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, wyeliminować ją poza powierzchnię opony.

wielkie polerowane rowki wychodzące na bok opony dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając obszerniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

staranne, pewne prowadzenie

obfite wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni lub gołym asfalcie. Progresywna rzeźba i adekwatna budowa bieżnika powodują, że opony Nokian WR Snowproof pokaźniejszą stabilność i ulepszoną przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób prędki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje lepszą trakcją i pokaźniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest poprzez mocne, masywne żebro, co przekłada się na doskonałą sterowność i większą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony wytwarzając wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia lub przyspiesza zapewniając tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Ponadto, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, by wspierać dokładne i precyzyjne prowadzenie na suchej nawierzchni nawet przy sporych prędkościach.

wygodna i naturalna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Nowe Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) znacznie ulepsza komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń pomiędzy ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; uzupełniające ograniczenie hałasu gwarantuje mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia we wnętrzu pojazdu.

stosowane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon ułatwiające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na wyjątkowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, lecz także wyśmienite sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od rozmiaru, do klasy B albo C.

progresywna mieszanka gumowa zapewnia obszerniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano wykorzystywaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy skomplikowanych warunkach wzbogaconą o składniki, które sprawiają, że opona doskonale sprawdza się ponadto przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Przełomowa mieszanka gumowa Alpine Grip w w całości nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę oraz funkcjonalne polimery. Ten innowacyjny, dynamiczny związek odpowiada za genialną przyczepność opony zarówno na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof znamionują się nad wyraz niskim oporem toczenia, co umożliwia pokaźniejszą oszczędność paliwa i ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie zastrzeżony wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) na dodatek polepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi firma zaleca wymianę opon na nowe.

Wartość prawidłowego ciśnienia i właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej wymiany oraz poprawne ciśnienie. Ze względów ergonomicznych uzupełniające miejsce dedykowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

 • perfekcyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
 • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
 • Niski opór toczenia zezwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.