Menu

Nokian WR Snowproof 225/50 R17 98 V

Cechy produktu

 • Producent Nokian 
 • Szerokość przekroju 225 
 • Wysokość profilu 50 
 • Średnica osadzenia R17 
 • Indeks nośności 98 
 • Indeks prędkości
 • Typ pojazdu osobowy 
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

świeże opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

świeże Nokian WR Snowproof to konkretne i bezawaryjne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Produkowane specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę nawet w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technika Alpine Sense Grip: perfekcyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Słuszna rzeźba bieżnika umożliwia skuteczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, w trakcie, gdy specyficzne lamele znakomitą wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. Ponadto, dzięki zaimplementowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony rewelacyjnie sprawdzają się równocześnie w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje cechy w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: perfekcyjna przyczepność na śniegu i lodzie. Innowacyjne wypustki Snow Claws sprawiają, że opona idealnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy zarówno po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Gwarantują one także udoskonalone prowadzenie wyjątkowo przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla udoskonalonej przyczepności podczas hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory powiększają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, że auto lepiej trzyma się drogi dodatkowo na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka wytrzymałość na zjawisko slushplaningu typowe zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, by następnie zlikwidować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując większe bezpieczeństwo i usprawniając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): większy komfort jazdy dzięki innowacyjnej mieszance gumowej i unikatowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik zezwalając ograniczyć poziom hałasu w środku pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wytwarzanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof proponują znakomitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres postępowej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Świeże opony pokaźniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu proponując lepsze prowadzenie jednocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta, a także malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te rewelacyjnie sprawdzają się zarówno w trudnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur. Opony znamionują się także istotnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa i zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach szybkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także szeroki dobór spomiędzy aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres proponuje duży wachlarz opon zimowych – w tym lubiane modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych dopasowanych do aktualnie dostępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof tworzone zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon i twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – markę Nokian Tyres, która obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania posiadające zapewniać obszerniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Alpine Sense Grip – nadzwyczajna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieoczekiwane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może prędko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze atrybuty ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze i dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

progresywna technika Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zagwarantuje wyśmienitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym oraz bardziej przewidywalne zachowanie oraz większą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zagwarantuje bezpieczne i wygodne prowadzenie oraz większą stabilność i całkowitą kontrolę choćby w niespodziewanych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym poprzez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców wielkie wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu świeże opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, żeby działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w arcytrudnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana poprzez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip powoduje, iż opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i pokaźniejsza kontrolę choćby w najistotniej arcytrudnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej postępowej opony o symetrycznej, agresywnej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować obszerniejsze bezpieczeństwo równocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z serii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach zwiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki temu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika charakterystyczne lamele o nieregularnych krawędziach i rozmaitej głębokości tworzą gęstą siatkę zapewniając wspaniałą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Nieelastyczne bloki na barku opony zaopatrzone zostały w ciężkie lamele, które polepszają trakcję. Taka konstrukcja bieżnika powiększa przyczepność na śniegu oraz ulepszoną kontrolę w trakcie wchodzenia w zakręty.

innowacyjne wypustki Snow Claws umiejscowione między blokami bieżnika i na barkach opony obszerniejszą stabilność na lodzie i śniegu, szczególnie w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

staranna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Zarówno konstrukcja opony jak i mieszanka gumowa zaimplementowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane poprzez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także serię testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej oraz suchej nawierzchni.

niepodatność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której szczególnie zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii możliwe było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody, podczas gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika skutecznie odprowadzają wodę spod kół, żeby następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, polikwidować ją poza powierzchnię opony.

obszerne polerowane rowki wychodzące na bok opony dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając obszerniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

precyzyjne, pewne prowadzenie

wielkie wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni albo gołym asfalcie. Postępowa rzeźba i trafna budowa bieżnika powodują, że opony Nokian WR Snowproof większą stabilność i lepszą przyczepność dzięki temu auto reaguje w sposób prędki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje udoskonaloną trakcją i pokaźniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest poprzez potężne, masywne żebro, co przekłada się na rewelacyjną sterowność i większą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia lub przyspiesza gwarantując tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Dodatkowo, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, żeby wspierać dokładne i dokładne prowadzenie na suchej nawierzchni nawet przy obfitych prędkościach.

wygodna i organiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Nowe Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) wyraźnie polepsza komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń pomiędzy ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; dopełniające ograniczenie hałasu gwarantuje mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia wewnątrz pojazdu.

wykorzystywane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon usprawniające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na nieszablonowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko gwarantują bezpieczną jazdę w śniegu, ale także znakomite sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od rozmiaru, do klasy B albo C.

postępowa mieszanka gumowa zapewnia pokaźniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano użytkowaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy nieprzystępnych warunkach wzbogaconą o komponenty, które sprawiają, iż opona rewelacyjnie sprawdza się w dodatku przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur. Rewolucyjna mieszanka gumowa Alpine Grip w w pełni nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę oraz ergonomiczne polimery. Ten innowacyjny, dynamiczny związek odpowiada za znakomitą przyczepność opony równocześnie na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof znamionują się niezwykle niskim oporem toczenia, co umożliwia obszerniejszą oszczędność paliwa, a także ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie opatentowany wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) dodatkowo ulepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi marka zaleca wymianę opon na świeże.

Wartość dobrego ciśnienia oraz właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej podmiany, a także dobre ciśnienie. Ze względów poręcznych uzupełniające miejsce przeznaczono także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

 • idealna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
 • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
 • Niski opór toczenia pozwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.