Menu

Patelnia do smażenia głęboka 25 cm Skeppshult stalowa rączka

Cechy produktu
  • Producent Skeppshult 
  • Średnica 25 cm
  • Rodzaj głęboka 
  • Materiał żeliwo 
Opis

Produkty producenta Skeppshult wytwarzane są jedynie z naturalnych, przyjaznych dla środowiska komponentów, co jest alternatywą dla masowo tworzonych aluminiowych patelni. Żeliwo wytrzymuje nad wyraz wysokie temperatury.

Dno patelni jest delikatnie wklęsłe, co z kolei uniemożliwia deformacjom w trakcie traktowania jej wysoką temperaturą.Patelnia żeliwna do smażenia, głęboka ze stalową rączkąrozmiary: średnica patelni ok. 24,9 cm- średnica powierzchni do smażenia 21,5cmŚrednica dna (powierzchni przylegającej do płyty grzewczej, pieca) 19,7 cmWysokość: ok.

6,2 cm Waga: ok. 2,75 kgNie można myć w zmywarceMoże być użytkowana w piekarniku.Patelnie marki Skeppshult są impregnowane olejem rzepakowym już w trakcie produkcji i w tej formie dostarczane do odbiorcy. Oznacza to, że są one gotowe do zastosowania.

Należy je wyłącznie opłukać bieżącą ciepłą wodą w celu usunięcia ewentualnego kurzu i pozostałych nieczystości mogących pojawić się w trakcie np. Transportu albo magazynowania.w dodatku patelnie marki Skeppshult są produkowane tylko z naturalnych komponentów, czego wynikiem są dwie podstawowe zalety wynikające z tego faktu:-po pierwsze, powierzchnia patelni jest tylko impregnowana, a nie powlekana lub emaliowana.

Naczynie jest zatem naturalnie wzbogacone żelazem, którego stale brakuje w naszej codziennej diecie. Podczas wykorzystywania naczyń żeliwnych, część tego pierwiastka przenika do potraw wzbogacając ich skład;-po drugie, impregnowany olej uniemożliwia przywieraniu potraw.

zastosowanie patelni wymaga jednak wprawy i wyczucia: powierzchnia staje się coraz bardziej odporna na przywieranie w miarę upływu czasu. Im częściej użytkowana w wysokich temperaturach, tym bardziej impregnowany olej ochrania jej powierzchnię.

Należy jednak pamiętać o regularnym impregnowaniu patelni.Kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z produktem producenta Skeppshult, od razu zwracamy uwagę na jego wagę. Z całą pewnością ogranicza ona możliwości manualne, ale ma także swoje atuty.

Każde naczynie firmy Skeppshult ma powierzchnię o grubości 5 mm. Zapewnia to równoległy rozkład ciepła podczas nagrzewania i zapobiega ochładzaniu się patelni podczas dodawania żywności. Innym aspektem jest oporność żeliwnych produktów na wysokie temperatury: dno patelni jest wklęsłe uniemożliwia to odkształceniu tak charakterystycznemu dla patelni o cienkim dnie np.

teflonowych. Wszystkie naczynia marki Skeppshult nadają się do każdego typu kuchni, w tym indukcyjnych.Wierzymy w nasze produkty, jesteśmy przekonani co do ich wysokiej jakości i z tego powodu na żeliwo udzielamy 25 letniej gwarancji.PIELĘGNACJADo codziennej pielęgnacji starczy szczotka i ciepła woda bez detergentów.

Najlepiej jest czyścić patelnię, gdy jest jeszcze ciepła. Po umyciu dokładnie osusz patelnię – umieszczenie jej na gorącym palniku jest dobrą metodą osuszania.Jeśli patelnia nie będzie w całości sucha, mogą pojawić się na niej ślady rdzy.

Jeśli zauważysz na powierzchni patelni brązowyalbo jakikolwiek inny odcień odbiegający od standardowej barwy żeliwa, może to oznaczać, że patelnia pozostała umyta w niewystarczająco skrupulatny sposób.

W takiej sytuacji nasyp gruboziarnistej soli tak, aby pokryła całą powierzchnię dna patelni i zalej niewielką ilością wody. Następnie rozgrzewaj patelnię w wysokiej temperaturze poprzez około 1-2 minuty, aż cała woda wyparuje.

Usuń sól, która pozostała po odparowaniu wody, a następnie wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Artykuł będzie miał teraz szarą odcienię, a ten odcień sugeruje, że należy zaimpregnować patelnię olejem.Aby to zrobić nalej niewielką ilość oleju rzepakowego do suchego naczynia, a następnie rozgrzej patelnię do wysokiej temperatury.

Pamiętaj, żeby naczyń z drewnianą rączką nie ogrzewać w piekarniku/piecu! Po około 10-15 minutach usuń nadmiar oleju. Naczynie powinno kolor czarny co oznacza, iż jest ponownie gotowe do zastosowania.EAN: 7317930250003

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.