Menu

Patelnia grillowa okragła 25 cm. stalowa rączka

Cechy produktu
  • Producent Skeppshult 
  • Średnica 25 cm
  • Rodzaj grillowa 
  • Materiał żeliwo, stal 
Opis

Produkty producenta Skeppshult wytworzone są tylko z naturalnych i przychylnych dla środowiska składników, co jest alternatywą dla masowo stworzonych aluminiowych patelni. Żeliwo ze względu na swoje parametry wytrzymuje niezwykle wysokie temperatury. Żeby zapobiec deformacją patelni w trakcie traktowania jej wysoką temperaturą, dno patelni jest subtelnie wklęsłe.

wymiary:

- średnica patelni ok. 25,2 cm

- średnica powierzchni do smażenia 22,5 cm

Średnica dna (powierzchni przylegającej do płyty cieplnej, pieca): 20,6 cm

Wysokość: ok. 3,8 cm

Waga: ok. 2,65 kg

Patelni nie można myć w zmywarce, nadaje się do użytkowania w piekarniku.

Patelnie marki Skeppshult są impregnowane olejem rzepakowym już w trakcie produkcji i w tej formie dostarczane do odbiorcy. Oznacza to, iż są one gotowe do zastosowania. Należy je wyłącznie opłukać bieżącą ciepłą wodą w celu usunięcia ewentualnego kurzu i pozostałych nieczystości mogących pojawić się w trakcie np. Transportu albo magazynowania.

dodatkowo patelnie firmy Skeppshult są wytwarzane jedynie z naturalnych komponentów, czego efektem są dwie podstawowe atuty wynikające z tego faktu:

-po pierwsze, powierzchnia patelni jest tylko impregnowana, a nie powlekana albo emaliowana. Naczynie jest zatem naturalnie wzbogacone żelazem, którego stale brakuje w naszej codziennej diecie. Podczas wykorzystywania naczyń żeliwnych, część tego pierwiastka przenika do potraw wzbogacając ich skład;
-po drugie, impregnowany olej uniemożliwia przywieraniu potraw. Zastosowanie patelni wymaga jednak wprawy i wyczucia: powierzchnia staje się coraz bardziej oporna na przywieranie w miarę upływu czasu. Im częściej używana w wysokich temperaturach, tym bardziej impregnowany olej ochrania jej powierzchnię. Należy jednak pamiętać o regularnym impregnowaniu patelni.

Kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z produktem producenta Skeppshult, od razu zwracamy uwagę na jego wagę. Z pewnością ogranicza ona możliwości manualne, lecz ma też swoje zalety. Każde naczynie firmy Skeppshult ma powierzchnię o grubości 5 mm. Zagwarantuje to równoległy rozkład ciepła w trakcie nagrzewania, a także zapobiega ochładzaniu się patelni podczas dodawania żywności. Innym aspektem jest niepodatność żeliwnych artykułów na wysokie temperatury: dno patelni jest wklęsłe zapobiega to odkształceniu tak charakterystycznemu dla patelni o cienkim dnie np. Teflonowych. Wszystkie naczynia marki Skeppshult nadają się do każdego rodzaju kuchni, w tym indukcyjnych.

Wierzymy w nasze produkty, jesteśmy przekonani co do ich wysokiej jakości i z tego powodu na żeliwo udzielamy 25 letniej gwarancji.

PIELĘGNACJA

Do codziennej pielęgnacji wystarczy szczotka i ciepła woda bez detergentów. Najlepiej jest czyścić patelnię, gdy jest jeszcze ciepła. Po umyciu skrupulatnie osusz patelnię – umieszczenie jej na gorącym palniku jest dobrą metodą osuszania.

Jeśli patelnia nie będzie kompletnie sucha, mogą pojawić się na niej ślady rdzy. Jeśli zauważysz na powierzchni patelni brązowylub jakikolwiek inny kolor odbiegający od standardowej barwy żeliwa, może to oznaczać, iż patelnia została umyta w niewystarczająco precyzyjny sposób. W takiej sytuacji nasyp gruboziarnistej soli tak, żeby pokryła całą powierzchnię dna patelni i zalej niewielką ilością wody. Następnie rozgrzewaj patelnię w wysokiej temperaturze przez około 1-2 minuty, aż cała woda wyparuje. Usuń sól, która została po odparowaniu wody, a następnie wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Towar będzie miał dzisiaj szarą odcienię, a ten kolor sugeruje, że należy zaimpregnować patelnię olejem.

Aby to zrobić nalej niewielką ilość oleju rzepakowego do suchego naczynia, a następnie rozgrzej patelnię do wysokiej temperatury. Pamiętaj, by naczyń z drewnianą rączką nie ogrzewać w piekarniku/piecu! Po około 10-15 minutach usuń nadmiar oleju. Naczynie powinno kolor czarny co oznacza, że jest ponownie gotowe do zastosowania.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.