Menu

Państwa organizacje międzynarodowe i partnerstwa strategiczne - książka (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788323141051 
  • Oprawa miękka 
  • Rok wydania 2019 
Opis

W niniejszej książce partnerstwo strategiczne jest analizowane w kategoriach empirycznych i teoretycznych jako forma współpracy pomiędzy państwami i organizacjami międzynarodowymi, uwarunkowana zmianami na poziomie systemu międzynarodowego po zakończeniu zimnej wojny.

Jedną z niezaprzeczalnych zalet tej publikacji jest z zasady rezygnacja z państwocentrycznego podejścia do partnerstwa strategicznego, jakie dominuje dotychczas w badaniach nad stosunkami międzynarodowymi.

Po drugie, partnerstwo strategiczne jako forma współpracy pomiędzy NATO, UE, ASEAN, Wspólnotą Andyjską a 14 państwami jest analizowane, z jednej strony, jako względnie nowy obszar praktyk w stosunkach międzynarodowych, a z drugiej - jako przedmiot myślenia teoretycznego i jako zaproponowany oryginalny model, który jest polecanym narzędziem do badania funkcjonowania partnerstw strategicznych.Prof.

dr hab. Marek Pietraś

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.