Menu

Płyta VERBATIM BD-R Datalife

Cechy produktu
  • Producent VERBATIM 
  • Rodzaj Blu-ray 
  • Ilość 25 
Opis

Wprowadzenie technologii Blu-ray spowodowało zaistnienie pojemnych dysków na rynku, który domagał się tego typu nośników ze względu na rozwój technice telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV). Nazwa Blu-ray pochodzi od technice, w której wykorzystywane są niebieskie lasery.

Światło tego typu laserów jest niebieskie ze względu na krótszą długość jego fali. Długość fali niebieskiego lasera wynosi 405 nm, a długość fali czerwonego lasera wykorzystywanego w urządzeniach DVD to 650 nm.

Niebieski laser o krótszej długości fali zapewnia możliwość gęstszego zapisywania danych na dysku, czyli osiągalne jest zapisanie pokaźnie obszerniejszej ilości danych na pojedynczym nośniku. Dyski Blu-ray gwarantują 3-5 razy większą pojemność od typowych dysków DVD; pozwala to na wielokrotne zapisywanie i odtwarzanie tworzyw wideo w jakości HD....

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.