Menu

Efektywne Zarządzanie Rozwojem Pracowników W Firmie Rezultaty Przede Wszystkim - Małgorzata Mitoraj-Jaroszek (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328343672 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Małgorzata Mitoraj-Jaroszek 
  • Wydawnictwo Onepress 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Od kandydata na pracownika do skutecznego członka zespołu.

Ludzie to najważniejszy, lecz i najmniej przewidywalny "zasób" marki. Bo choć futurolodzy wieszczą, iż ani się obejrzymy, gdy na większości stanowisk zastąpią nas roboty albo zastosowana w nasz biurkowy komputer sztuczna inteligencja, żyjemy nadal w rzeczywistości, w której sukces przedsiębiorstwa zależy typowo od jakości pracy zatrudnionych w nim osób. Marzeniem każdego specjalisty ds. HR, ale i wymaganiem, jakie się przed tym działem firmy stawia, jest wyłuskiwanie z rynku najkorzystniejszych, najzdolniejszych kandydatów na stanowiska, na które jest wakat. Nową osobę czeka niedługie przeszkolenie wdrażające w zadania, jakie zostaną jej powierzone i już ma zacząć skutecznie działać na rzecz swego pracodawcy, bez interwencji pracownika z działu HR.

Zatrudnianie nowych pracowników to zaledwie czubek góry lodowej wyzwań, przed którymi staje dział HR. Jego najważniejszą rolą jest dbanie o to, by z grupy indywidualności, dla potrzeb zawodowych skatalogowanych w jednym biurze, stworzyć harmonijnie współpracujący ze sobą zespół, który na dodatek będzie działał na rzecz organizacji - zgodnie z jej strategią. W tym celu pracownicy HR muszą być w stanie zdiagnozować kryteria, jakie pracownik żywi wobec producenta, i zestawić je z oczekiwaniami przełożonych wobec podwładnych. Należy ustalić cele rozwojowe dla zespołu i dobrać do nich optymalne szkolenia, których rezultat będzie dla działu HR mierzalny. Trzeba przyjrzeć się sposobom zarządzania praktykowanym poprzez menedżerów i być w stanie wspomóc ich ewentualną korektą w sytuacji, gdyby okazały się nie do końca adekwatne czy wręcz niszczące dla zespołu. Trzeba rozumieć kulturę własnej organizacji i znać wpływ tej kultury na procesy uczenia się pracowników.

Rezultaty przeważnie!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.