Menu

Geografia Nowa Matura LO kl.1-3 Repetytorium maturzysty - Agnieszka Łękawa (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788375175479 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Agnieszka Łękawa 
  • Wydawnictwo GREG 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2015 
  • Poziom nauczania szkoła średnia 
Opis

Repetytorium Maturzysty geografia Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - mieści całość materiału koniecznego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule.

Całość jest zgodna z najnowszą podstawą programową, a treści obejmujące materiał z klasy I ponadto oznaczono graficznie paskiem na marginesie.Co ważne, książka ta nie została przeładowana niepotrzebnymi informacjami, a zawarte w niej treści zaprezentowano przystępnym, zrozumiałym językiem.

Tam, gdzie było to osiągalne, zostały zaimplementowane upraszczające naukę formy tabelek, wykresów, wyliczeń, diagramów. Najważniejsze pojęcia wskazano wyraźnie widocznymi na stronie ramkami. Wyraźnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu poruszanie się po książce jest intuicyjnie proste.Repetytorium Maturzysty geografia Wydawnictwa GREG jest wspaniałą pomocą zarówno dla osób decydujących się wybrać geografię jako przedmiot maturalny, jak i dla uczniów pierwszej klasy liceum, którzy chcą sprawnie przygotować się do klasówki lub odpowiedzi albo powtórzyć materiał.Wielką zaletą naszych repetytoriów jest bardzo optymalne przewidywanie pytań na tegorocznym egzaminie.

W każdej publikacji uwzględniliśmy tegoroczne przewidywania i pewniaki na test i egzamin.teraz książka po raz pierwszy w odświeżonej, progresywnej i kolorowej szacie graficznej!Serdecznie polecamy!Spis treściWstępŹRÓDŁA danych GEOGRAFICZNEJGeografia jako naukaŹródła informacji geograficznejKierunki świata i sposoby ich wyznaczania w terenieMapa jako źródło danych geograficznejSkala mapyZadania ze skaląKartograficzne metody prezentujenia zjawisk na mapieGeneralizacja mapyRodzaje i użycie mapCzytamy mapę topograficznąSYSTEM PRZYRODNICZY ZIEMIAstronomiczne podstawy geografiiBudowa Wszechświata i Układu SłonecznegoZaćmienie Słońca i KsiężycaKształt i rozmiary ZiemiRuch obrotowy Ziemi i jego skutkiRachuba czasu na ZiemiRuch obiegowy Ziemi i jego skutkiZróżnicowanie oświetlenia Ziemi w ciągu rokuWyznaczanie wysokości górowania SłońcaKalendarzDługość i szerokość geograficzna.

Rozciągłość południkowa i równoleżnikowaWpływ czynników kosmicznych na środowisko przyrodnicze ZiemiAtmosferaBudowa i skład chemiczny atmosferyBilans grzejny ZiemiPogoda i klimat. Czynniki modelujące pogodę i klimat na ZiemiZróżnicowanie temperatury na kuli ziemskiejCiśnienie atmosferyczneCyrkulacja planetarnaWiatry na ZiemiWilgotność powietrzaProdukty kondensacji pary wodnejZróżnicowanie opadów na kuli ziemskiejMasy powietrza.

Fronty atmosferycznePrognozowanie pogody. Mapa synoptycznaStrefy klimatyczne na ZiemiWpływ pogody i klimatu na życie i gospodarkę człowiekaWpływ działalności człowieka na klimatHydrosferaZasoby hydrosfery.

Obieg wody w przyrodzieOceany i morza. Właściwości fizyczne i chemiczne wód morskich. Ruchy wód morskichRzekiJeziora, bagna, torfowiskaLodowce i lądolody. Wieloletnia zmarzlinaWody podziemne. Ź

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.