Menu

Archiprzewodnik po europie - konieczny robert, malkowski tomasz (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788381036948 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Robert Konieczny|Tomasz Malkowski 
  • Wydawnictwo Pascal 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Wędrówka przez najistotniej odważne budynki europejskie ostatnich kilku dekad. Hala targowa w Rotterdamie, nad którą okrakiem stanął blok mieszkalny. Duńskie Muzeum Morskie zbudowane pod ziemią niczym scenografia z filmu science fiction.

Drewniana kapliczka w Alpach będąca duchową esencją architektury. Uczelnia w Katowicach, która jest hołdem dla śląskich familoków. To tylko kilka europejskich obiektów, które architekt Robert potrzebny i krytyk architektury Tomasz Malkowski uznali za warte zobaczenia.

Każdemu obiektowi towarzyszy żywa dyskusja autorów. Dwie, czasami skrajnie odmienne opinie pozostawiają czytelnikowi miejsce na wyrobienie własnego zdania. Robert niezbędny – ceniony architekt, założyciel pracowni KWK Promes w Katowicach.

Autor wielu wybitnych budynków zdobywających najważniejsze nagrody na świecie, w tym domu Arki w Brennej (tytuł najlepszego domu na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017 r.), Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (najlepszy budynek na świecie na World Architecture Festival 2016, ex aequo I nagroda w konkursie European Prize for Urban Public Space w 2016 r.).

Członek prestiżowej Francuskiej Akademii Architektury. Tomasz Malkowski – krytyk architektury i publicysta, pracował dla „Gazety Wyborczej", „Architektury-murator", współtworzył magazyn „ARCH".

Autor wielu artykułów i scenariuszy związanych z architekturą i historią architektury.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.