Menu

województwo podkarpackie. podróżownik w skali 1:25 000 (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788379124640 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Demart 
  • Ilość stron
  • Rok wydania 2021 
Opis

PODRÓŻOWNIK to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1: 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury. Mapa jest więc przeznaczona nie tylko dla kierowców, lecz i dla turystów, którzy lubią odkrywać świeże miejsca.

Jest genialnym narzędziem do planowania swych eskapad na terenie podkarpackiego. Województwo obfituje w drewniane kościoły i cerkwie – wybrane z nich znalazły się na liście UNESCO, okazałe murowane świątynie, w tym siedziby biskupie w Przemyślu i Lubaczowie i mnóstwo innych, jak nawet Kalwaria Pacławska czy klasztor karmelitów w Pilznie.

Nie brak tu uroczych kapliczek i skansenów (np. W Sanoku czy w Trzcinicy – Karpacka Troja o charakterze archeologicznym), zamków (np. W Baranowie Sandomierskim czy Krasiczynie), dworów, pałaców, kamienic, wreszcie atrakcyjnie zachowanych całych zespołów miejskich (np.

w Przemyślu). Specyfiką podkarpackiego są pamiątki po ludności rusińskiej, po pionierskich działaniach Ignacego Łukasiewicza z użyciem ropy naftowej (Muzeum w Krośnie i widoczne w plenerze, niekiedy jeszcze działające, kiwony), po ofiarach I wojny światowej (oryginalny kompleks cmentarzy, muzea) oraz niezwykłe wytwórnie w Przemyślu: ludwisarskie (dzwony) i fajek.

Nie sposób przecenić walorów licznych beskidzkich pasm Karpatów czy również przedgórzy. Górska oferta skierowana jest nie tylko dla wyczynowych wędrowców. Na ich terenie funkcjonują dwa parki narodowe: Beskidzki i Magurski, a dodatkowo w województwie jest aż 10 parków krajobrazowych.

Ich opisy wraz z wykazem najważniejszych atrakcji są na odwrocie tej bogatej mapy.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.