Menu

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi - david foster wallace (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328083554 
  • Oprawa miękka 
  • Autor David Foster Wallace 
  • Wydawnictwo W.A.B. 
  • Ilość stron 384 
  • Rok wydania 2020 

Opis

krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi to zbiór nietypowych historii przesyconych ironicznym humorem, groteskowymi postaciami. Bohaterowie to Amerykanie przełomu XX i XXI wieku – egocentryczni, emocjonalnie płytcy i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, lecz niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji.

Wallace, który sam cierpiał poprzez 20 lat na depresję, ośmiesza też w swoich opowiadaniach współczesną kulturę terapeutyczną, tendencję do ciągłego psychologizowania i doszukiwania się traum z dzieciństwa.

Pisarz zaskakuje nie tylko treścią, lecz też postmodernistyczną formą – ekscentrycznym sposobem opisu, jednostronnymi dialogami i zastosowaniem przypisów jako środka literackiego. Każda historia wciąga w dziwaczny świat skrzywień – na pierwszy rzut oka absurdalnych i surrealistycznych, a przecież powszechnie występujących.„Wallace’a czyta się z zapartym tchem… Czytelnik czuje się wyzywany i zabawiany, i w pewnym sensie intelektualnie gwałcony, lecz wie, że to mu się podoba, że Wallace jest rewelacyjny…”- Ft.

Worth Star-Telegram„Wallace jest skandalicznie zabawny, z ironią dokonuje wiwisekcji kalectw psychicznych, które uchodzą za normę w mainstreamowej Ameryce początku XXI wieku”.- San Diego Union-Tribune

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.