Menu

Między nami. Wiersze zebrane (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380972384 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jacek Kaczmarski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 1144 
  • Rok wydania 2017 

Opis

wyjątkowe wydanie wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. Rocznicy urodzin poety. Jacek Kaczmarski to jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej. Jego potężny głos, znakomite teksty i duża ekspresja, z jaką grał i śpiewał, wciąż porywają nowe pokolenia.

Słowa piosenek jego autorstwa – jak nawet „Naszej klasy", „Zbroi" czy „Murów" – weszły na stałe do naszego słownika. "pomiędzy nami" to najpełniejsze wydanie wierszy poety. Poezja nie służy upraszczaniu życia ludziom.

Otwiera im oczy na pewne aspekty istnienia. Jacek Kaczmarski Jacek Kaczmarski (1957–2004) – poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zadebiutował w 1976 roku, a rok później zdobył nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie za utwór „Obława". W roku 1979 rozpoczął współpracę z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim.

w chwili wprowadzenia stanu wojennego przebywał we Francji. W latach 80. Dał setki koncertów na całym świecie. Wrócił do Polski w 1990 roku. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Warszawskich Powązkach.

Odznaczony Krzyżami Komandorskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.