Menu

Na południe od Brazos - Larry McMurtry DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377312766 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Larry McMurtry 
  • Wydawnictwo Vesper 
  • Ilość stron 896 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Oddana po raz pierwszy do rąk czytelników w 1985 roku „Na południe od Brazos" Larry'ego McMurtry’ego to powieść unikatowa. Doceniona jednocześnie poprzez krytyków (nagroda Pulitzera za 1985 rok), jak i czytelników (średnia ocen na goodreads.com to 4,5 w pięciostopniowej skali, z kolei na lubimyczyac.pl: 8,5 na 10 możliwych), doczekała sięperfekcyjnej ekranizacji w postaci miniserialu z życiowymi (jak sami przyznają) rolami wybitnych aktorów, Roberta Duvalla i Tommy’ego Lee Jonesa. Larry McMurtry stworzył western z krwi i kości, olśniewający nawet tych, którzy za westernami nie przepadają; napisany z rozmachem, pełen mistrzowsko wykreowanych, wielowymiarowych postaci, uchwyconych w niezwykle realistycznej, niespiesznej fabule. Książkę bez wad, literackie arcydzieło, które bawi, smuci, wzrusza, skłania do refleksji.
Wydanie powieści, które Czytelnik ma przed sobą, w nieprzeciętnym, konwencjonalnym tłumaczeniu Michała Kłobukowskiego (który m.in. Za ten przekład otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich za 1991 rok), wzbogacone zostało o wielkie posłowie Michała Stanka oraz wkładkę z specyficznymi materiałami ilustracyjnymi – oryginalnymi fotografiami z epoki oraz zdjęciami z planu filmowego opartego na powieści serialu.

„Wielkość tej książki polega m.in. Na tym,oferując potoczyście opowiedzianą historię, niesie niemało motywów i wątków wplecionych w fabułę, działających na zróżnicowanych stopniach – emocjonalnym, historycznym, gatunkowym, symbolicznym oraz intertekstualnym. Jednak obfitość podtekstów nie przytłacza kapitalnego »storytellingu«. To z reguły porywająca opowieść. I o ile wcześniejsza, współczesna twórczość McMurtry’ego traktowała o pogrobowcach mitu Starego Zachodu, to w »Na południe od Brazos« autor cofa się w przeszłość i opowiada sam mit. Czy wręcz – mitologię". (z posłowia M. Stanka)

„Jeśli miałbyś w swym życiu przeczytać wyłącznie jeden western, przeczytaj »Na południe od Brazos«".
(„USA Today")

ISBN: 9788377312766
Kod paskowy: 9788377312766
Autorzy: McMurtry Larry
Tłumaczenie: Kłobukowski Michał
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 30647
Miejscowość: Czerwonak
ilość stron: 896
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 68
Waga: 1.78
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.