Menu

TRACER 8000 mAh slim bialy

Cechy produktu
  • Pojemność 8000 mAh
  • Kolor biały 
Opis

pojemność każdego power banku oznaczona na opakowaniu lub produkcie (najczęściej w jednostkach mAh - miliamperogodzinach) stanowi całkowitą sumę obszerności wszystkich ogniw, w które dany power bank jest wyekwipowany. Użyte ogniwa mają napięcie 3.6-3.7V, przy czym napięcie standardowego portu USB wykorzystywanego do ładowania maszyn wynosi 5V. Ta różnica oznacza,niezbędna jest konwersja napięcia, co skutkuje bezpośrednio na rzeczywistą, dostępną objętość urządzenia. Po konwersji wynosi ona na ogół około 65-75% wartości nominalnej.

W praktyce oznacza to, iż w power banku o objętości 20000 mAh przystępnych jest jedynie ok. 14000 mAh.

Najnowsze systemy ładowania smartfonów, oznaczone z reguły jako Quick Charge, Power Deilvery albo Supercharge używają do ładowania napięć przekraczających 5.1V, co na skutek czego powoduje dalsze obniżanie produktywnej pojemności dostępnej dla użytkownika.

Na wydajność ładowania przy pomocy banków energii posiadają wpływ atrybuty podłączonych sprzętów, system zasilania jakim się posługują, i jakość użytych kabli, a choćby temperatura otoczenia. Dlatego nie jest możliwe wyznaczenie realnej użytecznej objętości power banków dla wszystkich sprzętów. Można tego dokonać rozpatrując tylko solidne przypadki, dla solidnego modelu urządzenia i sytuacji.

Jedynym wspólnym wyznacznikiem zezwalającym porównywać power banki jest ich pojemność nominalna (objętość ogniw o napięciu 3,7V), podawana jako informacja handlowa na opakowaniu i obudowie oraz zastosowana w urządzeniu technologia ładowania.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.