Menu

TRACER 8000 mAh slim mietowy

Cechy produktu
  • Pojemność 8000 mAh
  • Kolor zielony 
Opis

objętość każdego power banku oznaczona na opakowaniu albo produkcie (najczęściej w jednostkach mAh - miliamperogodzinach) stanowi całkowitą sumę obszerności wszelkich ogniw, w które dany power bank jest wyekwipowany. Użyte ogniwa mają napięcie 3.6-3.7V, przy czym napięcie standardowego portu USB użytkowanego do ładowania urządzeń wynosi 5V. Ta różnica oznacza,konieczna jest konwersja napięcia, co skutkuje bezpośrednio na rzeczywistą, dostępną objętość urządzenia. Po konwersji wynosi ona głównie około 65-75% wartości nominalnej.

W praktyce oznacza to, że w power banku o obszerności 20000 mAh przystępnych jest jedynie ok. 14000 mAh.

Najnowsze systemy ładowania smartfonów, oznaczone w głównej mierze jako Quick Charge, Power Deilvery albo Supercharge używają do ładowania napięć przekraczających 5.1V, co na skutek czego powoduje dalsze obniżanie produktywnej pojemności przystępnej dla użytkownika.

Na skuteczność ładowania za pomocą banków energii mają wpływ właściwości podłączonych sprzętów, system zasilania jakim się posługują, i jakość użytych kabli, a choćby temperatura otoczenia. Dlatego nie jest możliwe wyznaczenie realnej funkcjonalnej pojemności power banków dla wszystkich maszyn. Można tego dokonać rozpatrując tylko potężne przypadki, dla potężnego modelu urządzenia i sytuacji.

Jedynym wspólnym wyznacznikiem zezwalającym porównywać power banki jest ich pojemność nominalna (pojemność ogniw o napięciu 3,7V), podawana jako informacja handlowa na opakowaniu, a także obudowie oraz zaimplementowana w urządzeniu technika ładowania.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.