Menu

Automat zmierzchowy 16A 230V z sondą hermetyczną AZH-S

Cechy produktu
  • Producent F&F 
Opis
AZH-S / AZH-S PLUS

Montaż natynkowy 16A


AZH-S z sondą Ø10
AZH-S PLUS z sondą PLUS

Przeznaczenie
Automat zmierzchowy służy do samoczynnego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam, itp. O zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie.

Działanie
Sondę zewnętrzną automatu umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swojej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę "księżyca" - załączy później, obrót w stronę "słoneczka" - załączy wcześniej. Automat ma układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. Wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

UWAGA!
Przy długości przewodu przyłączeniowego sondy powyżej 10m nie należy prowadzić go blisko równoległego przewodu będącego pod napięciem sieci albo przewodzących obszerne prądy.

UWAGA!
w przypadku kontroli działania automatu całą sondę szczelnie przykryć, np. Pudełkiem tekturowym lub ciemną, grubą tkaniną. Zakrycie tylko "oczka" sondy, np. Palcem jest niewystarczające, gdyż natężenie światła słonecznego jest wyjątkowo silne i przenika do fotoelementu poprzez plastikową obudowę i ludzkie ciało.

dane technologiczne


tabela mocy


UWAGA!
w przypadku długości sondy kablowej dłuższy niżeli 10m, nie należy prowadzić blisko równoległego przewodu zasilającego.

UWAGA!
Możliwość specjalnego wykonania automatów zmierzchowych na inne napięcia podane w tabeli informacji technologicznych, np. 12V, 24V, 48V i 110V AC/DC i inne.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.